Де працювати студентам?

28.04.2012 16:29   -
Автор:

Станіслав Попов студент

-Финансовый критерий все-таки, это малообеспеченые финансовые компании, которые не могут все-таки оплатить хорошую достаточную зарплату, и конечно же увидеть мир, я люблю конечно же Украину, но хочется увидеть мир.

Таких, як Станіслав, студентів чимало. Вони їдуть у пошуках і кращого заробітку, і  для досвіду та мовної практики. Але лишитись там працювати назавжди не всім вдається, кажуть фахівці.

Анастасія Кобець заступник голови Харківської профспілки студентів

-Легально остается работать двадцать процентов украинцев за границей ,если верить исследованиям с трудоустройством. Почему он туда едет, потому что наша университетская база не позволяет применять те знания, которые применяются на практике. Если студент едет по студенческому обмену, у него там есть лаборатория, коллеги грамммотные, квалифицированные и он уже имеет практические знания, у нас же он закончил и никому не нужен.

Українських студентів за кордоном охоче приймають. Бо вони працюють там за малі для іноземців гроші. В оновному їдуть до США, Сербії, Німеччини та Польщі- розвинутих країн. Щороку з кожного харківського вишу виїжджає по тридцять-сорок студентів.

Микола Зічаншин голова студентської ради

-Если по образовательным поездкам, то это технические специальности, это машиностроение. Если говорить о воркен-тревел, то здесь не буду скрывать, студенты едут туда, куда им предлагают. И на фирмах, и на фермах они работают, и спасателями.

Особливо ж затребувані спеціальності- айтішників. Знавці комп"ютерних технологій високо ціняться за кордоном.

Володимир студент

-Перспектив нет у нас в Украине.

Але хотіти та поїхати, кажуть вони, речі різні. Патріотизм — почуття сильне, як не дивно, саме для більшості харківських молодих професіоналів. Вони сподіваються, що по завершенні вузів таки будуть затребувані вітчизняними роботодавцями, які у свою чергу зможуть забезпечити їх гідними умовами праці.

Олександр фізик

-Если будут нормальные зарплаты и трудоустройство, то конечно хотелось бы тут остаться.

Харків у сумній загальноукраїнській статистиці не втрачає обличчя міста з потенціалом. Проблема працевлаштування у порівнянні з іншими містами не така гостра. Позитивна тенденція у галузі освіти. У першу столицю охоче їдуть на навчання не лише українці. Іноземці часто захоплюються рівнем знань у харківських вишах . Так Зейд приїхав з Іраку, навчається на медичному факультеті одного з вузів.

Зейд студент (Ірак)

-Здесь и преподаватели, и учеба здесь, и неделю мы ходим в больницу, там учимся, смотрим. В Ираке нет такого, только преподаватель разговаривает.

Випускники шкіл з усієї України змагаються за місце в харківських вузах. Кожен п"ятий студент держави вчиться саме Харкові. Виші ж потрапляють до світових рейтингів. Тож чи поступається наша освіта деяким закородонним вишам — це ще спірне питання, кажуть хлопці та дівчата. Однак упевнені в одному, гідне працевлаштування — задача не їх особиста, а ще й загальнодержавна. Адже саме від рішень влади залежить бажання молодих спеціалістів — залишатись на батьківщині, чи десь їхати. Зарплата, кар"єрний ріст, а ще доступне житло, яке б собі могла дозволити молода сім"я. Відповідні міські програми працюють, їх треба збільшувати за держаної підтримки, переконані студенти. Тоді розуми країни залишаться працювати тільки задля її розвитку.