COVID-19 прогресує. У МОЗ вже цього тижня очікують 5 тисяч хворих на добу

06.10.2020 11:11   -
Автор:
23 регіони поки не готові послаблювати карантин, бо перевищують показник захворюванності на COVID-19 на 100 тисяч населения за останні 14 днів. Більш того проноз профільного міністерства не втішний, як втім і щоденна статистика. Так за останню добу майже 4350 інфікованих і 90 смертей. 
 
Максим Степанов міністр охорони здоров’я України
 
Як швидко ми перейшли спочатку тисячу, потім дві, три, зараз чотири і кожного дня ми фіксуємо більше 4 тисяч захворівших. Тут не треба бути Вангою, щоби зпрогнозувати, я думаю, вже на цьому тижні цю позначку ми перейдемо в 5 тисяч. Головна проблема, яку ми бачимо і напружена ситуація, це заповненість наших лікарень. Ми робимо все, щоби медична система була здатна надавати медичну допомогу. Але в той час ми можемо зупинити розповсюдженість хвороби. Для цього тільки треба користуватися правилами нової реальності, користуватися рекомендаціями Міністерства охорони здоров'я. Як слідство ми скоріше повернемося до нормального життя. 
 
Натомість семртельний вірус поки що тільки прогресує. Інфекувалися вже майже 235 тисяч українців. І з них понад 16 тисяч 600 медичних працівників, а це саме ті люди від яких залежить порятунок хворих. Натомість вони теж опинилися на лікарняних лІжках і коронавірусна хвороба у медиків навіть внесена до переліку професійних захворювань, що визначено відповідними нормативними документами. 
 
Ірина Микичак заступниця міністра охорони здоров`я України .
 
У випадку надходження експертного повідомлення про виявлення коронавірусної хвороби у медичного працівника проводиться розслідування гострого професійного захворювання і складається акт про нещасний випадок на виробництві, який видається підприємством медпрацівнику. І один з екземплярів зазначеного акту направляється у територіальне відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування і забезпечує стовідсоткову оплату листка непрацездатності, незалежно від трудового стажу та трудові виплати хворому.
 
Крім того, як зазначила Ірина Микичак, за умови ускладненого перебігу коронавірусної хвороби, хворий, з числа медичних працівників має скеровуватися на медико-соціальну експертну комісію для встановлення групи інвалідності чи відсотка втрати професійної працездатності. При цьому порядок, умови і критерії встановлення інвалідності, каже, не потребують внесення додаткових змін у законодавство України.