Цирк без животных? В Украине снова заговорили о такой возможности

07.10.2019 12:43   -
Автор:
В Україні мають намір заборонити цирки з тваринами. Відповідну ініціативу підтримали в Міністерстві культури, молоді та спорту. Але зауважили, залишається головне питання – що робити із тваринами, адже в Україні немає сучасного притулку для циркових тварин. Вирішенням цієї та інших проблем планують займатися наступного тижня. 
 
Володимир Бородянський  міністр культури, молоді і спорту України 
 
Я вважаю, що Україна якомога швидше повинна стати державою, де відсутнє таке ганебне явище як цирк з тваринами. І я радий, що в моїй команді є люди, які, безумовно, поділяють цю позицію.
 
Взагалі сама ідея заборони цирку із тваринами для України не нова. Ініціативу вже розглядали в 2018 році. Тоді ж Кабмін і затвердив реалізацію заборони використання тварин у цирку, що має проходити в декілька етапів. Точніше за 5 років. Стільки часу, на думку Кабміна, має вистачити для того, аби вилучити всіх тварин із цирку та передати їх установам природно-заповідного фонду. Тоді ініціативу на розгляд подало Міністерство екології та природних ресурсів. Якщо ж цей механізм працюватиме так, як і планувалося, Україна може стати 12 країною в Європі, де відмовилися від використання звірів у цирках. Слід зауважити, що відповідна тенденція розпочалася не так давно. Першою країною, в якій заборонили тварин у цирках стала Австрія, закон на її території діє з 2002 року, а от саме використання звірів розпочалося ще у 18 сторіччі. Поступово приклад Австрії почали запроваджувати не лише в країнах Європи, а й у світі. Головною причиною заборони цирків з тваринами, кажуть зоозахисники, вважається не лише дресирування, а й умови, в яких живуть звірі, та транспортування. Тому в деяких цирках почали робити більш гуманні виступи. Наприклад, в Німеччині на арені виступають не тварини, а їхні голограми.