Ціни на нафту підвищуються. Чи вплине це на вартість палива в Україні?

21.07.2020 13:06   -
Автор:
Світові ціни на нафту еталонних марок підвищуються. Наприклад, вартість на лондонській біржі становила 43,59 за барель, а це на 0,72% вище за ціну на закриття попередньої сесії. Зростання відбувається на фоні новин про позитивні результати випробувань вакцини від коронавірусу. Міжнародні вчені ці два фактори пов'язують, однак економіст Роман Коваленко протилежної думки. 
 
Роман Коваленко економіст
 
Это совершенно две несовместимые вещи, не коррелирующиеся. Там было колебания в районе полпроцента, с 42 долларов за баррель до 44. Говорить всерьез о том, что эта новость как-то повлияла на рынок нефти – это нельзя. Тут по поводу коронавируса прогнозы делать сложно.
 
Якщо восени буде друга хвиля коронавірусу, то скоріш за все, говорить фахівець, економічні процеси почнуть зупинятись. 
 
Роман Коваленко економіст 
 
Цена на нефть будет падать, предложение гораздо превышает спрос на нее сейчас на мировом рынке. И многие вообще говорят, что возможно исчерпание тех резервов и запасов, куда можно складировать нефть, то есть танкеры, резервуары, осенью ее, банально, чуть ли не будут отдавать даром и доплачивать за то, чтобы ее кто-то покупал.
 
Однак на зниженні вартості палива в Україні це навряд чи відіб'ється, переконує Роман Коваленко. В Україні завжди на фоні коливань із нафтою вартість імпортованого бензину спостерігається на рівні одного долара за літр. Наразі паливо здорожчало через валютні коливання. 
 
Роман Коваленко економіст
 
Сейчас это связано с тем, что немного начал подыматься курс доллара. Импортеры объясняют это тем, что вырос курс доллара, соответственно потянул за собой и немного цену на бензин, на гривну. Хотя отечественный наш бензин, он то, в принципе, и остался в той же ценовой политике. Импортный, да, на основных АЗС подскочил на гривну.
 
Тож така тенденція буде й надалі. Зросте долар – зросте й бензин. Однак, вважають експерти,  місцеві вибори, що відбудуться восени, стримуватимуть процес зростання цін.