ЦИК планирует огласить результаты первого тура Президентских выборов до 10 апреля

01.04.2019 18:16   -
Автор:
Перший тур виборів Президента України відбувся. Вибори відзначилися значною явкою виборців, і як зазначають в уряді, пройшли у демократичний спосіб, коли кожен міг прийти і висловити свою думку. 
 
Володимир Гройсман Прем’єр-міністр України 
 
Ми показали на весь світ, а головне самі собі, що Україна є демократичною країною. Бо всі мали можливість прийти, проголосувати, віддати свій голос за покликом свого серця і розуму. Друга позиція, яка є надзвичайно важливою, це те, що ми мали високу явку. і це не просто цифри. Мова про те, що українці мали бажання прийти на вибори, віддати свій голос, в розуміння того, що побудувати майбутнє ми можемо тільки разом. І тому дуже важливо, щоби кожен зробив те, що від нього як громадянина залежить — це прийняте рішення про своє майбутнє.
 
Кібербезпека Центральної виборчої комісії системно працювала всю ніч виборів. Результати волевтявлення українців відслідковували в оперативному режимі. 
 
Тетяна Сліпачук Голова Центральної виборчої комісії
 
Та кількість спостерігачів, представників і уповноважених осіб кандидатів дає нам можливість дуже спокійно дивитись результати. ЦВК працює, системи працюють. Кібербезпека відпрацювала своє належне. Дуже вдячні нашим партнерам, які долучились до розбудови цієї системи. Тому ми працюємо в оперативному режимі.  І сам день, і ніч підрахунку голосів пройшла без системних порушень. Таким чином, можемо говорити, що ми закінчили гідним чином, відповідно до законодавства перший туп виборів. А це дуже важливий етап. 
 
Натомість перший тур не виявив переможця. Вже зараз очевидно, що жоден з кандидатів не набрав понад 50% голосів. І ЦВК планує оголосити другий тур виборів президента після пдбиття підсумків голосування. 
 
Володимир Гройсман Прем’єр-міністр України 
 
Дуже важливо, щоби наш вибір, який ми зробимо вже у другому турі співпадав з нашими бажаннями, з нашими поглядами на майбутнє. Дуже важливо, щоби кандидати дуже чітко презентували, яким буде майбутнє України. 
 
Тож Україна готується до другого туру президентських виборів, що має відбутися за три тижні, у неділю, 21 квітня.