ЦИК должна подсчитать голоса на внеочередных парламентских выборах до 5 августа

22.07.2019 15:31   -
Автор:
Перші оригінальні паперові протоколи з мокрими печатками можуть бути доставлені до Центрвиборчкому 23 липня. Безпеку під час транспортування бюлетенів забеспечить спецназ. Про це повідомили у прес-службі Національної поліції України.
 
Олександр Фацевич заступник голови Національної поліції України
 
Для уникнення можливих провокацій і порушень необхідно використовувати можливості підрозділів поліції особливого призначення або тактико-оперативного призначення патрульної поліції. За необхідності можете розраховувати на резерви з числа сил Національної гвардії, зокрема і тих, які чергують в режимі авіапідтримки.
 
Крім цього, поліція працює у посиленому режимі та забезпечує охорону громадського порядку у місцях, де розташовані окружні виборчі комісії. За даними Центрвиборчкому, явка на вибори цьогоріч склала менше 50%. Це надзвичайно низький показник, який пов"язують з літнім періодом та тим, що вибори були неочікуваними для суспільства. 
 
Євген Радченко заступник голови Центральної виборчої комісії
 
На нашу думку, це є великою зміною векторів. Наприклад, на позачергових виборах 2014 року явка слала 52%, а на виборах 2012 року 57%. Тобто тенденція світова до зниження активності виборців торкнулася нажаль і України.
 
Згідно календарного плану, ЦВК повинна підрахувати голоси на всіх округах до 5 серпня включно. А оприлюднити результати позачергових парламентських виборів у газетах "Голос України" та "Урядовий кур’єр" не пізніше, ніш на 5 день після встановлення результатів. А перше засідання новообраного парламенту повинно відбутися не пізніше, ніж за 30 днів після оприлюднення результатів, тобто до 9 вересня.