Чи мають право не приймати долари в обмінниках: роз’яснення НБУ

03.07.2023 14:22   -

Якщо людина звернулась до будь-якого відділення банку чи обмінного пункту з метою обміняти доларові купюри на гривні, а працівник відмовив, посилаючись на застарілий зразок купюри, то це є порушенням законодавства. Про це зазначив голова Нацбанку Андрій Пишний. Долари США дійсні всі, навіть зразка 1914 року.

В разі відмови в обміні або з пропозицію заплатити додаткову комісію – фінансові установи можуть бути позбавлені ліцензій, наголосив він.

Читайте нас у Facebook, Telegram, Instagram та дивіться наші відео в YouТube та TikTok.

АНДРІЙ ПИШНИЙ ГОЛОВА НАЦБАНКУ
Тепер касир у відділенні банку, в обмінному пункті не має права вам відмовити, якщо валюта, купюра, яку ви даєте для обміну, пройшла лічильник та детектор. Все, крапка. Я хочу, щоб почули це все – і валютообмінники та громадяни. Якщо вам раптом відмовляють, намагаючись пред’явити якийсь наказ чи пояснюючи щось – ви завжди можете оскаржити ці дії безпосередньому керівництву у цьому відділенні банку, і обов’язково це зробіть.

Такі порушення будуть аналізуватись спеціалістами нацбанку, які вжиють всі необхідні заходи у вигляді штрафів або навіть анолювання ліцензії, підкреслив голова Нацбанку.

ОСТАННІ НОВИНИ