Чи готова Україна до опалювального сезону? В Уряді розповіли про стан інфраструктури та економіки

20.09.2022 14:30   -

Стійка фінансова система – вкрай важливе питання в умовах війни, каже прем’єр-міністр України Денис Шмигаль. Тож намагаються робити все, аби надалі підтримувати стабільну економіку держави. Та, підкреслює, значну роль у цьому відіграють і міжнародні партнери. Так цього тижня Європарламент затвердив виділення п’яти мільярдів євро макрофінансової допомоги. Водночас, очікують і на інші надходження.

ДЕНИС ШМИГАЛЬ ПРЕМ’ЄР-МІНІСТР УКРАЇНИ
МВФ оголосив про виділення України додаткового траншу в розмірі 1,4 мільярди доларів. ЄІБ також оголосив рішення про виділення 500 мільйонів євро. До кінця року ми очікуємо ще на 3 мільярди доларів від ЄС, а також – на підтримку США в розмірі 4,5 мільярдів доларів.

Крім того, визначили, як та з яких джерел наступного року фінансуватимуть зарплатню лікарям, учителям, а також – українську армію. У забезпеченні останньої, зазначає Шмигаль, суттєво допомагають військові облігації. Громадяни вже придбали їх на понад 100 мільйонів гривень. Також, аби збільшити надходження податків до держскарбниці, запустили програму грантів «Є робота». За перші два місяці, звітує прем’єр-міністр, отримали більше 10 тисяч заявок на участь.

ДЕНИС ШМИГАЛЬ ПРЕМ’ЄР-МІНІСТР УКРАЇНИ
1115 заявок – уже схвалені. Сьогодні Уряд виділяє ще 35 мільйонів гривень для фінансування вже затверджених заявок. Уряд уже із жовтня дасть старт оновленій під потреби воєнного часу програмі пільгового іпотечного кредитування. Іпотека під 3% річних, буде надаватись українським військовослужбовцям, правоохоронцям, педагогам, медикам та науковцям.

Початковий внесок складатиме 20%, а термін іпотеки – до 20 років. Планується, що оформити її також можна буде в додатку «Дія». Усі ці програми, за підрахунками Уряду, допоможуть збільшувати бюджетні надходження і сприятимуть активнішій відбудові міст під час ворожої агресії. Та одним найголовніших питань наразі досі залишається проходження опалювального сезону в умовах війни. Готовність до нього наразі оцінюють у понад 80%.

ДЕНИС ШМИГАЛЬ ПРЕМ’ЄР-МІНІСТР УКРАЇНИ
Виділили 1,4 мільярда гривень на підготовку до екстрений ситуацій. Уже закуплено майже 1500 мобільних генераторів, десятки резервних котлів. Сформований оперативний штаб, який буде вирішувати будь-які кризові питання. Насамперед, питання ліквідацій наслідків атак росії на нашу критичну інфраструктуру.

Підготовка досі триває, наголошує Шмигаль. І докладають чималих зусиль, аби цієї зими люди були не лише з теплом, а й зі світлом, водою та іншими необхідними комунікаціями.