Что необходимо для зарплат «как в Польше» – министр развития экономики Тимофей Милованов

11.12.2019 13:54   -
Автор:
Кабмін – за. Урядовцями України було схвалено законопроект, що дозволятиме підвищити прожитковий мінімум удвічі. З відмітки 2027 тисяч гривень до 4200 тисяч гривень на місяць.
 
Олексій Гончарук прем'єр-міністр України
 
Це дозволить підвищити доходи найменш забезпечених громадян без автоматичного збільшення ставок державного мита, платежів, штрафів та інших фінансових показників. Це важливий крок боротьби з бідністю в Україні.
 
У Кабінеті Міністрів України зазначили, подальшу долю документа вирішуватимуть у стінах Верховної ради. Зарплатня для України, як у Європейських країнах реальна. Про такі амбітні плани заявив міністр розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства Тимофій Милованов. За його думкою, якщо заробітна плата українців буде зростати на двадцять відсотків швидше ніж, наприклад, у Польщі, то країні буде потрібно сім років для того, щоб наздогнати північно-західних сусідів.
 
Тимофій Милованов міністр розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства 
 
Україна серйозно відстає від Польщі, проте,  динаміка реальної, тобто, з врахуванням зростання цін, середньої зарплати, по всіх галузях, в нас випереджає динаміку зростання середньої реальної зарплати в Польщі у декілька разів. Наздоганяти ще довго, але зробити це можливо.
 
Для реалізації таких планів, зазначає міністр, Україні необхідна щільна співпраця з міжнародним валютним фондом. Таке співробітництво, за його словами, збільшить довіру до української економіки  з боку інвесторів. Хоча на сьогодні середня заробітна плата українців перевищила докризовий історичний липневий показник. Проте, як і раніше, залишається нижче, ніж у половині країн СНД.
 
Тимофій Милованов міністр розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства 
 
Насправді, питання з МВФ не про гроші, а про довіру до економіки України. МВФ – такий собі маркер довіри. Є підтримка МВФ – є довіра внутрішніх та міжнародних інвесторів до стану української економіки. Вже, як наслідок – інвестиції та міжнародна торгівля.
 
Милованов підсумував, один зі шляхів підвищення середньої заробітної плати в Україні це підтвердження програми МВФ на робочому рівні, а вже після залучення інвесторів, зокрема для збільшення робочих місць.