Чем больше информации, тем точнее выбор

25.06.2012 22:57   -
Автор:

Круглі столи, семінари та конференції – політичні конкуренти діляться власним баченням, як захистити виборця і надати йому найповнішу інформацію про тих кандидатів, які восени балотуватимуться до Верховної Ради.    

Ірина Бекешкіна, експерт:

-У демократичному суспільстві вибори це альфа і омега демократії, це основний рушій, який дозволяє і впливати на них і вибирати того кого вони вважають кращім. Мені подобається вислів американського політолога Кея, який вважає, що на виборах виборець виступає у ролі бога нагороди та покарання.

Чим більше інформації тим більше шансів не схибити. Для цього політологи пропонують скласти на кожного з кандидатів громадське досьє, та розмістити його в інтернеті, так, щоб будь-хто міг прокоментувати біографію політика.

Прислуховуватися до  чуток, що розповсюджуються в інтернеті, чи робити висновки оперуючись фактами, що підтверджені документами – кожен громадянин вирішить самостійно, як напередодні дня голосування, так і під час нього. Також цього року в українців з’явиться можливість наживо спостерігати за перебігом виборів.

Михайло Добкін ,голова Харківської облдержадміністрації:

-Каждый избирательный участок оборудовать веб-камерой, чтобы вся работа на избирательном участке в он-лайн режиме транслировалась в интернет/ Мы как никто другой заинтересованы в том, чтобы выборы прошли максимально честно, максимально открыто и малейшие нарушения пресекались.

Відео трансляція виборів, впевнені автори цієї ідеї, – це своєрідний громадський захист від будь-яких фальсифікацій .

Андрій Соловйов, Євгеній Дроботов, Харьковские Известия.