Частині переселенців доведеться повернути виплати: кому і як

17.01.2023 15:00   -

Переселенцям з України, які перебували у Польщі і покидаючи країну не попередили про свій від’їзд спеціальні органи, доведеться повернути отримані гроші.

ІНСТИТУТ СОЦІАЛЬНОГО СТРАХУВАННЯ У ПОЛЬЩІ
Мова про українців, які у свій час приїхали у Польщу, зареєструвалися, отримали допомогу, а потім нічого не кажучи повернулись додому. Якщо ви не попередили про це ZUS, то кошти будуть нараховуватися. Якщо вони будуть нараховуватися, поки вас немає у країні, то це незаконно. Ці кошти прийдеться повернути.

Проблема ще й у тому, що просто зняти їх з рахунку та переслати на інший не має змоги. В більшості випадків доведеться повертатися у Польщу та проводити ряд бюрократичних процедур, пояснюють спеціалісти. Якщо ігнорувати це питання, то можна отримати ще й штраф.

ІНСТИТУТ СОЦІАЛЬНОГО СТРАХУВАННЯ У ПОЛЬЩІ
Якщо за місяць, наступний за місяцем, у якому громадянин України виїхав із Польщі, йому було виплачено допомогу 500+ або інші соціальні виплати, вона вважається такою, на яку він не мав права, і ці кошти потрібно повернути.

Читайте нас у Facebook, Telegram, Instagram та дивіться наші відео в YouТube

Більш жорсткими правила стали і в Чехії. Так зробили, щоб зупинити так званий “грошовий туризм”. На початку війни були випадки, коли люди просто отримували соціалку і їхали додому або в іншу країну. Тепер про виїзд треба попереджати.

КАНЦЕЛЯРІЯ ЮНІСЕФ З ПІДТРИМКИ ВИРІШЕННЯ СИТУАЦІЇ З БІЖЕНЦЯМИ В ЧЕХІЇ
Кожен українець, який зареєструвався та отримує житло або допомогу, повинен регулярно повідомляти про те, що він дійсно перебуває в країні. Повідомляти про свій виїзд потрібно практично негайно.

Тож, щоб не довелось повертати соціальну допомогу, яку отримали в статусі біженців та не мати інших проблем, українці мають бути обізнаними в правилах і бути на зв’язку зі спеціалістами відповідних центрів.

ОСТАННІ НОВИНИ: