Частным компаниям хотят разрешить запускать ракеты в космос

23.09.2019 09:58   -
Автор:
Землю – селянам, космос — приватним компаніям. На першій сесії Верховної Ради новий парламент почав розглядати законопроект, який дозволяє приватникам вести космічну діяльність, зокрема і запускати ракети у космос. Раніше подібною діяльністю – виробництвом та експлуатацією ракет-носіїв  могли займатися виключно державні компанії. Такий документ вже направлявся на розгляд парламенту, проте був відхилений і відправлений на допрацювання, повідомляє на своїй сторінці в фейсбук координатор проекту з боку Президента України Яніка Мерило. 
 
Яніка Мерило координатор напрямку eHealth 
 
У перший же день депутати зареєстрували законопроект про відкриття космосу для приватних компаній, але вийшло так, що цей законопроект був не той, який був розроблений BRDO і приватним ринком.
 
Після обговорень недосконалостей у даному законопроекті документ був відкликаний і поданий повторно у такому вигляді, який реально відкриває небо для приватних підприємців. Ухвалення такого законопроекту  забезпечить створення конкурентного середовища для розвитку космічної галузі за допомогою  підприємств приватної власності, а також сприятиме залученню інвестицій у космічну інфраструктуру України, підсумувала Яніка Мерило.