“Битва Харкова”: 150 танцорів із усієї України з’їхалися до Харкова на щорічний брейкінг-фестиваль (відео)

17.12.2022 16:15   -

Гучна музика, складні комбінації та запеклі батли. Усе це відбувалося на щорічному брейкінг-фестивалі “Битва Харкова”. 150 учасників із різних міст України виборювали першість у трьох різних номінаціях.

Починає грати випадкова музика, а в учасників є всього кілька секунд, аби вигадати відповідний до неї танець. Починає той, хто зробить це, швидше за суперника. Переможця ж визначає жюрі – за технікою та стилем. Саме так відбуваються батли між брейкінг-танцорами на щорічному фестивалі “Битва Харкова”.

Цьогоріч у Харкові вже двадцять другий раз обирають найкращого бібоя або бігерл міста. І, як пояснюють учасники, головне для танцора зовсім не фізична підготовка або пластика.

ВІКТОР ЧОЛНОВСЬКИЙ B-BOY MECHANIC, УЧАСНИК БРЕЙКІНГ – ФЕСТИВАЛЮ “БИТВА ХАРКОВА”
Ціниться стайл, тобто стиль, який у кожного є свій. І, наприклад, якщо вимкнути світло й подивитися на бібоя тінь, то якщо ти дізнаєшся за його тінню, що це за бібой, як його ім’я, то тоді він має стиль. І це – дуже круто.

Не важливий також ані досвід, ані вік танцорів. Тож на батли виходять навіть зовсім маленькі учасники.

ГЛІБ КОНОНОВ УЧАСНИК БРЕЙКІНГ – ФЕСТИВАЛЮ “БИТВА ХАРКОВА”
Вмію багато різних фішок. Зокрема із найцікавішого – це павермув. Це – силові різні фішки. Зокрема я вже навчився хетсбінгу – крученню на голові. Для цього нічого особливого не треба, тільки час та старання. А відеоуроки можна знайти, де завгодно.

Саме в інтернеті, діляться учасники, знаходять цікаві рухи та комбінації.

На заході акцентують: під час війни фестивалі та змагання вдається організовувати великою мірою саме завдяки ЗСУ. Та й харків’яни щодня проявляють витримку й незламність. Адже, хоч зранку 16 грудня ворог обстріляв всю Україну, залишив Харків без світла – це не завадило провести брейкінг-фестиваль, зазначає директор департаменту у справах сім’ї, молоді та спорту Олександр Власенко.

ОЛЕКСАНДР ВЛАСЕНКО ДИРЕКТОР ДЕПАРТАМЕНТУ У СПРАВАХ СІМ’Ї, МОЛОДІ ТА СПОРТУ
Фестиваль зібрав понад 150 учасників із різних міст України. Хоч світла в місті немає, але сьогодні ми підключили генератори, тому все все буде добре, ми вистоїмо. Харків’яни це – найсильніші, найхоробріші люди у світі. Тому ми витримаємо все, перемога буде за нами, все буде добре.

Найкращих танцорів визначали у трьох номінаціях. А от учасники, які не змогли приїхати до Харкова особисто – брали участь в онлайн-батлах.