Британські експерти проведуть майстер-класи з вилову бродячих тварин

09.04.2013 17:35   -
Автор:

Подивитися як працюють і своїм досвідом поділиться. В першу столицю приїхав британський експерт. Брайан Фолкнер — працює у 25 країнах світу. Сьогодні він ознайомився з роботою фахівців харківського притулку. Завтра — прочитає лекцію, в якій розповість про поведінку собак і про правильні методи вилову.

Брайан Фолкнер експерт британської організації "Naturewatch Foundation"

-Ідеального методу вилову собак немає. Багато собак дуже спокійні й дружелюбні і їх просто можна взяти на руки і понести. Інші собак, які більш боязливі або агресивні, то для їх вилову потрібно використовувати спецзасоби. І тут головне, щоб не постраждав ловець потрібно розуміти мову тіла тварини.

Це вже другий візит закардоного фахівця до харківського притулку тварин. Брайн говорить, з останнього візиту ситуація змінилася на краще. Центр для чотирилапих крокує до європейського рівня.

Юлія Шаповалова директор КП "Центр поводження з тваринами"

-Нам действительно хотелось максимально приблизить стандарты отлова и содержания животных к самым высоким стандартам. В рамках таких стандартов отлов должен происходить с минимальным причиненеим стресса животному.

Зараз у притулку працює одинадцять фахівців з вилову тварин. Вони використовують обладнання, яке придбане у Великобританії та Голландії.

Віктор Домовець співробітник служби вилову тварин

-При помощи сачка мы ловим собак, и лучше это делать когда она спит. Спящую обаку накрываеш и закрываеш сачок. Бывают случаи, когда собаку мы берём на прикорм, т.е. она подходит отвлекается на напарника и сзади подкрадываемся и накрываем сачком. Петлёй, когда собака например в будке сидит. А так же под плитой, где они в основном прячутся.

У четвер фахівець британської організації продемонструє харківським колегам, як правильно, за європейськими стандартами — ловити безхатніх тварин.

Ігор Бескровний