Бортові самописці військового літака АН-26, що розбився під Чугуєвом, розшифрували

30.09.2020 17:34   -
Автор:
Бортові самописці військового літака АН-26, що розбився під Чугуєвом під час учбових польотів, розшифрували. Про це заявили в підкомітеті з державної безпеки та оборони Комітету Верховної Ради України. Співрозмовник уточнив, що під час розшифровки були проблеми зі звуком, але вже таки вдалося ознайомилися з записом. У свою чергу в Державному бюро розслідувань, яке займається справою авіакатастрофи літака, не відкидає версію теракту. Для підтвердження або спростування її буде призначена вибухотехнічна експертиза.
 
Усі версії, які наразі звучать у ЗМІ, не відкидаються… Нині вирішується питання щодо вибухотехнічної експертизи… Її буде проведено однозначно. Крім вибухотехнічної експертизи, здійснюється технічне розслідування. 
 
Також у Державному бюро розслідувань заявляють про недостовірність інформації про відмову двигуна літака, який зазнав аварії поблизу Чугуєва.
 
Була інформація щодо зниження тиску індикатора крутного моменту. А та інформація, яка звучить, що взагалі відмовив двигун — не відповідає дійсності. 
 
Авіатроща сталася 25 вересня близько 20:50 на автодорозі Київ-Харків-Довжанський. Під час планових навчальних польотів впав і загорівся військовий літак марки АН-26, що здійснював посадку на аеродромі військової частини в місті Чугуєві Харківської області. На борту перебували 27 осіб. З них 20 курсантів і сім офіцерів університету Повітряних сил імені Кожедуба. 26 людей загинуло, вижив один курсант В'ячеслав Золочевський. Він наразі потроху одужує та йде на поправку. Саме його свідчення допомогли слідству встановити події, що передували трагедії, зокрема і розміщення екіпажу, для спрощення процедури ідентифікації тіл загиблих, зазначають у Державному бюро розслідувань.
 
Насамперед ми маємо враховувати психологічний стан цієї людини… Невідкладно з ним проведено необхідні слідчі дії, встановлено особливості й деталі події, яка мала місце. З'ясувалося питання розміщення екіпажу: хто де перебував… Його свідчення наразі важливі більше в тому, хто де сидів, щоб ми хоча б приблизно орієнтувалися з метою ідентифікації тіл загиблих, а також для прискорення процедури передання тіл родичам. 
 
Раніше у Кабміні повідомляли, що родичі загиблих отримають одноразову компенсацію в розмірі  більш ніж 1,5 мільйона гривень. По 100 000 отримають родини загиблих і від бізнесмена Павла Фукса. Меценат не зміг залишити остронь і родину курсанта В'ячаслава Золочесвського, який один залишився живий зі всього екіпажу. Про це йдеться на офіційному сайті Харківської міської ради. 
 
Український бізнесмен і меценат, почесний громадянин міста Харкова Павло Фукс передасть 100 тис. грн родині курсанта В'ячеслава Золочівського, який вижив після падіння літака АН-26 під Чугуєвом.