Борг за комуналку перевалив за 55 млрд гривень

01.12.2020 13:28   -
Автор:
Якщо в жовтні 2019 року українцям було нараховано 7 мільярдів гривень в платіжках житлово-комунального господарства, то зараз – 11. З них громадяни заплатили дев`ять мільярдів, це — вісімдесят один відсоток, за підрахунками Держстату. Таким чином, загальний борг за комуналку перевалив за 55 мільярдів гривень. Найбільша заборгованість склалася за постачання і розподіл природного газу — 22.5 мільярди гривень. За теплоенергію і гарячу воду — майже 17 мільярдів гривень, за інші послуги ЖКГ борги складають приблизно по 5 мільярдів. Високі тарифи на фоні кризи та пропозиції деяких депутатів розглянути законопроект щодо вибивання боргів ЖКГ з населення викликають бурхливі обговорення серед громадськісті.
 
Олександр Скубченко експерт у сфері ЖКГ
 
У жовтні платіжка за послуги ЖКГ українців, стала більше на чотири мільярди гривень, ніж у жовтні 2019. А за останні півроку — більш ніж на 20 мільярдів, ніж за аналогічний період минулого року. Борг за послуги ЖКГ тільки за жовтень збільшено на 2 мільярди гривень. Після цього з 1 січня тарифи на розподіл газу збільшують на 80%, тарифи на воду — на 20%. У кризу. Залишають людей без роботи і збільшують платіжку ЖКГ. Все заради монополій. 
 
На думку експерт у сфері ЖКГ, сьогодні держава не не здійснює належного контролю і нагляду в сфері ЖКГ і не захищає споживачів. Тому якщо не буде ухвалено нового закону про права споживачів та тарифи, ціни на комунальні послуги зростатимуть і надалі, хоча вже зараз українські споживачі отримують деякі послуги ЖКГ дорожче ніж у Європі.