Борьба с коррупцией

17.03.2012 13:40   -
Автор:

Десять тисяч гривень – саме таку суму зажадав суддя Вовчанського районного суду. І гроші він отримав. Та вже в ході міліцейської операції. Бо позивач з якого вимагали гроші, на передодні судового засідання, звернувся до обласного управління по боротьбі з організованою злочинністю.

Світлана Баркова прес-офіцер УБОЗ ГУ МВС України в Харківській області
"Первую часть суммы аванс он получил в сумме 3 тысяч гривен перед началом заседания и после окончания слушания дела он получил оставшуюся сумму 7 тысяч гривен, которую взял и был задержан"
   
З часу введення у дію нового антикорупційного законодавства, по всій України було порушено і доведено до суду понад шісот кримінальних справ за фактом зловживання службовим становищем.  Третина з них саме хабарництво. За даними Генеральної прокуратури тільки за останніх шість місяців шкода нанесена державі корупційними діями посадовців склала півмільярди гривень. Але відшкодувати вдалося тільки половину з цих коштів. Причина, вважають юристи — у антикорупційному законі нечітко прописаний механізм його реалізації на практиці.   

Михайло Гончаров юрист:
"Прошел практически только лишь год. Говорить о каких-то позитивных больших подвижках еще рановато. Они действительно есть, но нужно дорабатывать и на уровне подзаконных актов урегулировать те отношения, которые еще не до конца урегулированы и вот тогда увидим, какой будет действительно эффект"

Експерти вважають, чинний антикорупційний закон, прийняття якого ініціював президент України, це лише відправна точка у боротьбі зі злочинністю у владних структурах держави. Так би мовити оголошення війні корупції.

Андрій Соловйов, Сергій Перець, Известия.