Бюджет Харківської територіальної громади на 2021 рік збалансований та соціальної направленості — міська рада

30.11.2020 18:23   -
Автор:
15 мільярдів 600 мільйонів гривень — доходи, видатки на цьому ж рівні. Саме це головні фінансові показники бюджету Харківської територіальної громади на 2021 рік. Сьогодні бюджет попередньо розглянули та схвалили депутати міської ради на загальній комісії. Освітня субвенція передбачена на рівні трохи більше 2 мільярдів гривень. Ще 310 мільйонів надійдуть на продовження будівництва метро, ще 300 мільйонів дотації — це компенсація  втрат за сплату земельного податку підприємства космічної та літакобудівної галузей. 
 
Тетяна Таукешева заступник Харківського міського голови — директор Департаменту бюджету та фінансів
 
Основным источником дохода по прежнему остается налог на доходы, который составляет 58,2% общего объема доходов бюджета города. Местные налоги и сборы составят 4,7 миллиарда гривен, в том числе плата за землю — 1,5 миллиарда, налог не нежилую недвижимость — 300 миллионов, поступление единого налога планируется в объеме 2, 8 миллиарда гривен. Объема акцизного налога составит 357,9 миллионов.
 
Бюджет втратить 300 мільйонів гривень від акцизу на паливо у наступному році, адже тепер ці зарахування не йдуть до місцевих бюджетів, згідно з постановою Кабміну. Очікується, що збір за нерухомість, реєстрацію фізичних та юридичних осіб, плату за адмінпослуги буде на рівні майже 67 мільйонів гривень, а за оренду комунального майна 55 мільйонів. 
 
Тетяна Таукешева заступник Харківського міського голови — директор Департаменту бюджету та фінансів
 
Безусловным приоритетом расходов бюджета Харьковской городской территориальной громады на 2021 год остаются сохранение социальной стабильности в городе, обеспечение своевременной и в полном объеме выплаты заработной платы работникам бюджетной сферы, оказание социальных услуг, социальной поддержке населению, создание условий, способствующих улучшению качеству жизни горожан, социально-экономического развития Харькова, бесперебойного функционирования всех сфер его жизнедеятельности.
 
Вцілому бюджет Харківської територіальної громади, відзначила Тетяна Таукешева, є збалансованим. Тепер його мають розглянути депутати під час сесії міської ради, яка відбудеться цієї середи.