Більше 75% смертей від COVID-19 припадає на людей віком понад 60 років

19.10.2020 11:07   -
Автор:
Очільник МОЗ вчергове закликає українців дотримуватись правил інфекційної безпеки, що дозволить попередити інфікування та поширення коронавірусної хвороби. І приводить невтішну статистику, всього за час пандемії в Україні захворіли майже 303 тисячі осіб, зафіксовано понад 5,5 тисяч летальних випадків. З них більше 75-ти % спричинені ускладненнями і найуразливіша категорія — це люди, старші 60-ти років.
 
Максим Степанов міністр охорони здоров’я України
 
Більшість померих мають супутні захворювання сердцево-судинні, цукровий діабет, інші хронічні захворювання легень, печінки, нирок, все це дуже сильно ускладнює перебіг хвороби. Тому впершу чергу звертаюсь до молодого покоління подумайте про це, потурбуйтесь про своїх батьків. Не наражайте своїх батьків на таку загрозу як COVID-19. Дотримуйтесь правил, які встановлені в країні, корстуйтесь масками, дотримуйтесь дистанції та кормстуйтесь антисептиками.
 
Аргументи на користь встановлених протиепідемічних обмежень, зазначають фахівці, безперечні, тому, кажуть, скептики повинні просто усвідомити що карантинні правила встановлені саме для того аби зменшити можливість зараження.
 
Ірина Микичак заступниця міністра охорони здоров’я України
 
Ризик захворіти і перенести хворобу у важкій формі він залежить власне від кількості вурусу, з яким контактує людина і власне маска насамперед є тим механічним бар"єром, який убезпечує поступлення вірусу в людський організм через верхні дихальні шляхи.
 
І ще одна порада фахівців, не займатися самолікуванням і звертатися до лікаря, який щоправда при легкому перебігу хвороби буде контактувати дистанційно і в цьому питанні розраховують на розуміння з боку пацієнтів. Кажуть, симптоматика захворювання така, що не можуть зараз ризикувати станом здоров"я медиків, тому і вимушені організувати дистанційне спілкування, але запевняють, лікар таки прийде додому, як тільки буде з"ясовано, що є тенденція до погіршення ситуації.