«Азербайджанці вірять у перемогу України». Азербайджанські компанії допоможуть Харкову з відбудовою

11.05.2023 18:19   -

Від перших днів повномасштабного вторгнення рф Азербайджан активно підтримував прифронтовий Харків. Приймав біженців, надавав гуманітарну допомогу, медикаменти, обладнання, забезпечував автівки “швидкої” та ДСНС паливом. Тепер же азербайджанські будівельні компанії прагнуть допомогти Харкову з відбудовою, каже почесний консул Афган Салманов.

АФГАН САЛМАНОВ ПОЧЕСНИЙ КОНСУЛ АЗЕРБАЙДЖАНУ В МІСТІ ХАРКОВІ
Азербайджанці вірять у перемогу України. І наша сьогоднішня відеозустріч – підтвердження цьому.

Загалом до онлайн-зустрічі з Харківським міським головою Ігорем Тереховим долучилося понад два десятка будівельних компаній.

РАМІЗ ІСАЄВ ГОЛОВА ПРАВЛІННЯ АСОЦІАЦІЇ БУДІВНИКІВ
Ми дуже зацікавлені у проведенні робіт з реконструкції міста Харкова. Наші шановні компанії також беруть участь у наші зустрічі. Сподіваюся, що цей діалог внесе позитивний внесок в Україно-Азербайджанські стосунки.

Учасники зустрічі зазначають: мають власний досвід щодо відбудови населених пунктів, які постраждали внаслідок бойових дій. Йдеться, зокрема, про 44-денну війну, що розпочалася в Азербайджані у вересні 2020 року.

Читайте нас у Facebook, Telegram, Instagram та дивіться наші відео в YouТube

АФГАН САЛМАНОВ ПОЧЕСНИЙ КОНСУЛ АЗЕРБАЙДЖАНУ В МІСТІ ХАРКОВІ
Звільнені регіони відбудовуються дуже швидкими темпами. Група українських журналістів цьогоріч, у січні місяці, побувала в місті Фізулі і стали свідками того, як усього протягом 8 місяців був побудований аеропорт, що має міжнародний статус.

Тож, пояснюють учасники, впевнені, що отримані навички тепер допоможуть їм швидко та якісно відбудувати Харків. У свою чергу мер Ігор Терехов каже: попри всі руйнування, які зазнав Харків, наразі він поступово оживає. У місті вже мешкає понад мільйон людей, повертається бізнес, а чимало інвесторів зацікавлені у співпраці.

ІГОР ТЕРЕХОВ ХАРКІВСЬКИЙ МІСЬКИЙ ГОЛОВА
Той транспортний вузол, той комунікаційний вузол, той інтелект, який сьогодні є в місті Харкові, звичайно, його немає в інших містах. Ви можете вкладати гроші в житлову інфраструктуру, ви можете вкладати гроші в комунальну власність, ви можете вкладати гроші в розвиток виробництва. Можу вам сказати, що будь-який інвестор, який прийде і буде вкладати гроші, він буде захищений. Будуть прозорі й чіткі процедури, починаючи з виділення земельних ділянок і закінчуючи тим, що у вас буде прозорий, чесний, відкритий бізнес.

Водночас, додає Ігор Терехов, дарма часу не гають – власними силами в місті вже відновлюють постраждалі багатоповерхівки та будівлі. Крім того, вже розробили 5 пілотних проєктів щодо відбудови Харкова. І азербайджанські компанії можуть взяти участь у кожному з них.

ІГОР ТЕРЕХОВ ХАРКІВСЬКИЙ МІСЬКИЙ ГОЛОВА
Я маю на увазі наукові парки, житлову забудову, ми працюємо з архітектором англійським – Лордом Фостером. Це – дуже серйозний архітектор. Ви в будь-якому з них можете взяти участь. Тому без питань.

Наприкінці заходу представники компаній запропонували створити спеціальний інформаційний центр, аби мати змогу оперативно обговорювати нагальні питання та спільні проєкти. Міський голова підтримав ідею і зазначив, що Харків відкритий до всілякої подальшої співпраці з азербайджанськими партнерами.

ОСТАННІ НОВИНИ