Атака “шахедів” на Харків: жителі постраждалих будинків розказали про нічний “прильот” (відео)

02.03.2024 21:45   -

Вигорілі автомобілі, пошкоджені гаражі, понівечені будинки та купа скла. Такі наслідки падіння ворожого «Шахеду» у Шевченківському районі. БпЛА влучив просто у двір спального кварталу. В дорогу. На дні вирви розтрощені мережі. Місцеві жителі досі оговтуються після важкої ночі.

ІРИНА МЕШКАНКА ШЕВЧЕНКІВСЬКОГО РАЙОНУ
У людей вікна вибило, шибки повилітали. Слава Богу, постраждалих немає. Тільки психологічно тяжко. Страшно. Добре, що не вбудинок. Тому, що ми вже б… Нам пощастило. Бог якось відвів, мабуть, пошкодував, що прилетіло між будинками. А так було б багато постраждалих.

ЛЮДМИЛА МИХАЙЛІВНА ЖИТЕЛЬКА ШЕВЧЕНКІВСЬКОГО РАЙОНУ
Я чомусь заснула. В 21:00 мене вирубило. А потом о 12-й прокинулась від того, що у мене диван підпригнув. І дуже гучно. Проснулась. Другий вибух уже не такий гучний був. А чомусь подумала, що десь між Олексіївкою і Павловим Полем трапилось. Ну, спочатку ж нічого не пишуть.

ОЛЕКСАНДРА СЕРГІЇВНА МЕШКАНКА ШЕВЧЕНКІВСЬКОГО РАЙОНУ
Угу, воно прилетіло і бахнуло так, що я підскочила. Перевірила шибки, хоч цілі. 86-й рік. Що я гадала. Жили, як люди. От і все.

РОМАН ХАРКІВ’ЯНИН
Усі живі, всі здорові, всі цілі. Але діти, звісно, злякалися. Тому що таки вибух був сильний. Молодша поки що не хоче спати сама. Але із сестрою погодилася. Ну, а в решті пощастило те, що у дворі. Що не в будинок. Ніхто з нас не застрахований.Ми вдаємо, що звикли. Але на душі, звичайно, кішки шкребуть. Але нічого!

З самого ранку на місці прильоту працюють комунальні служби та волонтери. Усувають наслідки нічних подій та зашивають понівечені вікна фанерою.

Читайте нас у Facebook, Telegram, Instagram та дивіться наші відео в YouТube та TikTok.

ВОЛОДИМИР КОТКОВСЬКИЙ ГОЛОВА АДМІНІСТРАЦІЇ ШЕВЧЕНКІВСЬКОГО РАЙОНУ
Дуже жахливі наслідки прильоту. Як ви бачите у нас постраждало близько 10. Наразі ведуться роботи по усуненню. Харківський міський голова поставив конкретне завдання по усунення недоліків. Наразі тривають роботи по закриттю контурів. Проводимо роботи по ліквідації порушення трубопроводів. І вивозимо все, що у нас оказалось на наших покрівлях будинків, тому що дуже великий об’єм мусору, асфальтного покриття знаходиться наразі на наших дахах. У нас пошкоджено трубопровід холодного постачання, ви бачите щас проводяться роботи нашими комунальними службами по усуненню. На час проведення цих робіт буде виставлена питна вода, щоб мешканці не відчували якихось незручностей. Орієнтовна кількість, якою ми зараз оперуємо – це більше 150 вікон. Це і в помешканнях, і в місцях загального користування. Але роботи тривають. Тому що будівлі, які знаходяться досить віддалено, вони теж зазнали пошкоджень. Тому ми не можемо оставити їх осторонь.

КИРИЛО РАЄВСЬКИЙ МАЙСТЕР ДІЛЬНИЦІ КП «ХАРКІВСПЕЦБУД»
Наразі ведуться роботи по закриттю контурів. Закрито вже близько 90%. Потрібно ще близько декількох годин, щоб всі роботи були завершені. Зараз проходимо обстеження покрівель, які були також пошкоджені внаслідок прильоту. Робляться висновки і до кінця дня все буде завершено.

ОСТАННІ НОВИНИ