Американская валюта нынче в дефиците

03.11.2012 16:44   -
Автор:

Оксана харків'янка

-Две недели назад было легко, а сейчас невозможно, это правда.

Американська валюта напередодні на міжбанку досягла максимуму. Виросла до восьми гривень двадцяти однієї копійки за долар. Ця вартість найвисока за останні кілька років, констатують столичні аналітики.     

Дмитро Сологуб фінансовий аналітик

-Курс — це ціна. А ціна визначається попитом і пропозицією. Так ось платіжний баланс країни — це і є попит і пропозиція на валюту.

Втім, у Харкові, на обмінках й досі вивішений старий курс -  вісім гривень сімнадцять копійок на покупці і вісім гривень дев"ятнадцять копійок на продажу. Хоча реально долару у валютних пунктах немає. Його купують, але не продають.

Мар'яна банкір

-Люди исскуственно создают такой ажиотаж и банки, чтобы препятствовать такой скупке доллара в стране делают защитную реакцию.

Поточну ситуацію люди вже порівнюють з кризовим дві тисячі восьмим роком. Але у дійсності ситуації відмінні. Чотири роки тому люди долар активно продавали. В результаті на руках українців було багато гривні. Сьогодні ж навпаки — люди скуповують американську валюту. В результаті сталася  задоларизація української економіки. З чим тепер активно бореться влада.

Олена Мітясова кореспондент

-Агентські валютні пункти в Україні взагалі хочуть ліквідувати. А право проводити обмінні операції закріпити виключно за банками. На думку експертів, це сприятиме дедоларизації української економіки

Мовляв, обмінні пункти ставлять собі за мету якомога більше заробити на різниці курсів. На чому вони спекулюють і проконтролювати їхню діяльність практично неможливо, навідміну від банківської. Розв"язати валютний ажіотаж і загальмувати процес задоларізації України, на думку експертів, спроможний так званий "валютний коридор".     

Сергій Беренда економіст

-То есть отказаться  от политики фиксации курса как сейчас делают в нАцбанке, например, 7 гривен 99 копеек и перейти к политике так называемого валютного коридора, то есть колебания доллара в пределах 8 и 8,4.

Але зробити курс більш гнучким, влада поки не наважується. І основною мотивацією утримання курсу залишається політична доцільність і те, що курс є мірилом стабільності. Можливо, кажуть економісти, таку систему запровадять у дві тисячі тринадцятому році. Так принаймні планувалося раніше. Якщо ж наміри все таки реалізуються — проблема доларизації економіки України сама собою зникне.