Аби не було обвалів: у центрі Харкова усувають аварійність будівель, що постраждали від ракетних ударів

21.02.2024 16:13   -

Комунальники Харкова працюють у центрі міста. Усувають наслідки ракетних ударів, що спричинив ворог ще на початку повномасштабного вторгнення.

Другого березня 2022 року окупанти завдали ракетного удару суттєво пошкодивши Палац Праці, будівлю міської ради та багатоповерхівки, що розташовані поруч.

За даними комунальників, внаслідок удару загарбників було зруйновано 700 квадратних метрів покрівлі, разом з перекриттями між поверхів. Найбільше постраждала будівля Палацу Праці – історична пам’ятка архітектури побудована на початку минулого століття.

Читайте нас у Facebook, Telegram, Instagram та дивіться наші відео в YouТube та TikTok.

Зараз же комунальники працюють над тим, аби усунути аварійність будівель та не допустити обвалу конструкцій на голови жителів Харкова. Кажуть, ситуація складна, тож потрібно залучати багато спецтехніки.

АРТЕМ БАХМЕТЬЄВ ВИКОНРОБ КП «ХАРКІВСПЕЦБУД»
По даній адресі виконуємо роботи по усуненню аварійності і демонтажу аварійних елементів з бетону, які загрожують життю наших громадян міста Харкова. У цій будівлі немає перекриттів, ми не маємо доступу для того, щоб піднятися. Для цього використовуються підйомні механізми і кран, тому що ці елементи від 300 до 500 кілограмів вагою, і вони зараз можуть впасти. Тому ми зараз проводимо разом з ДСНС цю роботу.

Комунальники наголошують, за два роки, що будівлі стояли відкритими, адже консервація просто неможлива, погода зробила свою справу, ще більше зруйнувавши Палац Праці та прилеглі будівлі.

БОГДАН ДОЛИНА ДИРЕКТОР КП «ХАРКІВСПЕЦБУД»
Необхідна нам підтримка усіх комунальних служб, як бачите вони усі працюють, для того, щоб знеструмити цю ділянку і щоб ми могли спокійно працювати. Ніяких конструктивів там немає покрівлі, там немає перекриттів. Поки ми шукаємо рішення, як це зробити. На сьогоднішній день, наскільки мені відомо, усе можна відремонтувати, але так як одна із будівель є пам’ятка архітектури – на нього зараз розробляється технічний паспорт пам’ятки архітектури. Це дуже кропітка наукова робота і це не робиться швидко.

Також роботи проводяться і на іншій вулиці. Там, кажуть комунальники, ситуація не така критична.

БОГДАН ДОЛИНА ДИРЕКТОР КП «ХАРКІВСПЕЦБУД»
Ще є будівля по Квітки-Основ’яненка, 11. Ту будівлю ми будемо із сьогоднішнього дня закривати покрівлю. Там це можливо зробити для того, щоб законсервувати ту будівлю, щоб там не було ніяких пошкоджень в подальшому.

ОСТАННІ НОВИНИ