80% школярів продовжуватимуть навчання у харківських школах, попри перехід на дистанційну освіту (відео)

01.09.2022 18:20   -

Попри те, що цьогоріч усі уроки в Харкові проводитимуть лише дистанційно – більше 80% учнів виявили бажання навчатися саме в харківських школах. Йдеться як і про тих дітей, які евакуювалися, так і про тих, хто залишився в місті. Крім того, мають і великий відсоток першачків, розповідає директор департементу освіти міськради Ольга Деменко.

ОЛЬГА ДЕМЕНКО ДИРЕКТОР ДЕПАРТАМЕНТУ ОСВІТИ ХАРКІВСЬКОЇ МІСЬКРАДИ
За планом мирним, їх повинно бути 11 тисяч. Тобто, їх понад 60 відсотків записалися до шкіл міста Харкова. Наразі в Харкові проживають лише 25% від усіх школярів. Коли закінчився навчальний рік – у нас у місті було 120 тисяч школярів. Отже наразі в Харкові – майже 30 тисяч дітей.

Також, зазначає Ольга Деменко, значна кількість учителів не залишила свої робочі місця. Звільнилися меньше 10%. Де проводити уроки – у бомбосховищі школи, вдома, іншому регіоні країни чи за кордоном – кожен вирішуватиме сам. Якщо ж комусь не вистачає технічного забезпечення, додає, – спільно вирішують цю проблему.

ОЛЬГА ДЕМЕНКО ДИРЕКТОР ДЕПАРТАМЕНТУ ОСВІТИ ХАРКІВСЬКОЇ МІСЬКРАДИ
Ми одержали від Міністерства освіти понад 1000 комп’ютерів, що дало нам можливість допомогти, перш за все, тим педагогам, у яких була відсутня технічна можливість.

Цьогоріч харківські випускники посіли третє місце в Україні за результатами Національного мультипредметного тесту. Тож у якості онлайн освіти, запевняє міський голова Ігор Терехов, не сумніваються. Водночас іншого вибору, крім дистанційного навчання, поки що немає.

ІГОР ТЕРЕХОВ ХАРКІВСЬКИЙ МІСЬКИЙ ГОЛОВА
Очень маленькое плечо долета сегодня снарядов из рф до города Харькова. И за 45-50 секуд мы не сможем эвакуировать детей. И то, что сегодня в Харькове нет офлайн обучения – это вина российськой федерации.

Планується, що розклад занять підлаштовуватимуть так, аби дітям, які виїхали за кордон, було зручно займатися разом із школярами, які залишилися в Україні. А велику увагу, додали в департаменті, приділятимуть вивченню державної мови.