490 гуртожитків у 2021 році хочуть передати у власність територіальних громад

11.11.2020 13:46   -
Автор:
Передати у власність територіальних громад 490 гуртожитків, з них 271 державної власності та 2019 різних підприємств. Саме це передбачає державна програма, яку урядовці вже схвалили, а проект закону винесли на розгляд Верховної Ради. 
 
Це дозволить майже 70 тисячам мешканців гуртожитків, які не мають можливості самостійно придбати чи побудувати власне житло, приватизувати свої помешкання. Закон України "Про забезпечення реалізації житлових прав мешканців гуртожитків" визначає, що мешканці гуртожитку, які проживають у гуртожитках державної форми власності, а також у гуртожитках, включених до статутних капіталів товариств, у тому числі тих, що в подальшому були передані до статутних капіталів інших юридичних осіб або відчужені в інший спосіб, набувають право на приватизацію займаних ними жилих приміщень у таких гуртожитках після їх передачі у власність відповідної територіальної громади. 
 
Заплановано, що перелік гуртожитків та графік передачі затверджуватимуть обласні державні адміністрації на підставі рішень місцевих рад. Також проект закону передбачає відновлення документації на гуртожитки, благоустрій прибудинкових територій, капітальний ремонт, компенсацію суб'єктам господарювання, створеним у процесі приватизації, до статутних капіталів яких включено гуртожитки, за передачу у власність територіальних громад гуртожитків.