4 країни альянсу вже підтримали. Чи приймуть Україну до НАТО за пришвидшеною процедурою? (відео)

01.10.2022 15:25   -
Чи приймуть Україну до НАТО за пришвидшеною процедурою?

Напередодні президент Володимир Зеленський заявив, що Україна подає заявку щодо вступу до НАТО у пришвидшеному режимі.

ВОЛОДИМИР ЗЕЛЕНСЬКИЙ ПРЕЗИДЕНТ УКРАЇНИ
Де-факто, ми вже пройшли свій шлях в НАТО. Де-факто, ми вже довели взаємосумісність за стандартами альянсу. Вони реальні для України. Де-факто. Сьогодні Україна подає заявку, щоб зробити це де-юре.

І хоча в Уряді зазначили, що до цього обговорювали це питання с партнерами, видання Politico з посиланням на американських чиновників повідомило: така заява України стала насподіванкою для адміністрації президента США. А от генсек НАТО Єнс Столтенберг прокоментував ці події так:

ЄНС СТОЛТЕНБЕРГ ГЕНЕРАЛЬНИЙ СЕКРЕТАР НАТО
Рішення про це членство має прийматися 30-ма членами і це консенсусне рішення. І зараз ми зосереджені на тому, щоб надавати таку безпосередню підтримку Україні, допомагати Україні захищатися від російського вторгнення й це основна наша мета зараз.

У свою чергу, представники Канади заявили, що підтримують наміри України.

МЕЛАНІ ДЖОЛІ МІНІСТР ЗАКОРДОННИХ СПРАВ КАНАДИ
Наша позиція не змінилася. Ми віримо у політику відкритих дверей НАТО і завжди були за Україну в НАТО. Ми вважаємо, що Україна має бути частиною НАТО. І це наша позиція вже понад 10 років.

У Німеччині ж нагадали: західні країни проти поширення війни у Європі, а також – участі у в ній збройних сил НАТО. Тож, на їхню думку, шансів на швидкий вступ України до альянсу поки що немає. На відміну від країн Балтики. Влади Литви, Латвії та Естонії повідомили, що повністю та одностайно підтримують таке рішення.

Балтійські друзі України повністю підтримують якнайшвидше прийняття України до НАТО. Сміливість України, яка надихає, може лише зміцнити наш союз.

Наразі ж Україну вже підтримали 4 країни-члени НАТО. За процедурою, якщо це зроблять усі 30 – кандидата запросять розпочати переговори щодо вступу до альянсу.