20 кладовищ Харкова готові до прийому відвідувачів у період поминальних днів

13.04.2012 18:58   -
Автор:

Людмила Шарко на тринадцятому кладовищі з самого ранку. Жінка прийшла поприбирати могили своїх рідних. Вона каже, дуже зручно тепер наводити порядок на місцях поховань, бо є тут і поліетиленові мішки для збирання відходів, і вода неподалік, щоб помити пам`ятники.

Людмила Шарко відвідувачка цвинтаря

-Все удобно, убирается, уже все побелили, везде все убирается, я очень довольна, у меня здесь похоронен муж, я сюда прихожу, а здесь всегда чистенько.

Родичі померлих наводять лад навколо могил, а працівники цвинтаря допомагають. Дбають про пісок, щоб було чим посипати могили, очищують від сміття доріжки, вигрібають торішнє листя з віддалених куточків кладовища.

Вікторія Баранова працівниця цвинтаря

-Вот главную аллею и туда дальше подмели, вот колумбарии поподметали, убирали, цветы там плохие убирали.

Загалом протягом чотирьох тижнів на всіх кладовищах міста до прибирань було залучено більше трьохсот комунальників та ще більше городян. За цей час на міських цвинтарях не лише прибрали сміття, а й налагодили роботу громадських туалетів, відремонтували водопостачання, відновили ворота та під`їзні території.

Юрій Коваленко начальник інспекції з благоустрою та екології м. Харкова

-Работы продолжаются, но это уже работы продолжаются по завершению очистки дальних углов кладбищ, отдельных участков аллей, а братские захоронения, которые проводятся в первую очередь в порядок, уже приведены в порядок и уже находятся в надлежащем состоянии.

Загальна площа міських кладовищ і поховань становить близько чотирьохсот гектарів. Уся ця територія готова до прийому відвідувачів на великодні свята.

Олексанадра Суфіянова, Сергій Перець, Харьковские Известия.