2 місяці роботи Дрежавної реєстраційної служби

01.03.2013 19:31   -
Автор:

Державну реєстраційну службу створили з метою спрощення, прискорення та здешевлення процедури оформлення прав на нерухоме майно та землю.

Олег Дробот начальник Державної реєстраційної служби Харківського міського управління юстиції

-До первого января 2013 года в сфере регистрации прав действовало огромное количество субъектов: это и разрозненные субъекты Бюро технической инвентаризации, которые работали и функционировали на территории всей страны. Что касается регистрации прав на земельные участки, то их выполняли органы Госкомзема. На сегодня все эти функции выполняет государственная регистрационная служба Украины

Так вдасться спростити процедуру реєстарції майна. Що ж до прискорення, то завдяки реформі скоротився і сам час, який громадяни витрачали раніше на оформлення документів. Згідно з законом тепер реєстрація прав на нерухомість здійснюється протягом двох тижнів. З першого січня наступного року цей термін не перевищувати п'яти днів. Стосовно процедури здешевлення, ціна на всі види реєстраційних послуг, на відміну від БТІ, тепер теж фіксована.

Олег Дробот начальник Державної реєстраційної служби Харківського міського управління юстиції

-Предусмотрена законом госпошлина в размере 119 гривен за регистрацию прав собственности, за регистрацию иных прав собственности, право аренды и право пользования, например, а также за регистрацию арестов и обременений предусмотрена госпошлина в размере 51 гривны. Для получения витяга, предусмотрена плата в размере 120 гривен.

Державна реєстраційна служба Харкова працює два місяці. За цей час її послугами скористалися вже більше чотирьох тисяч громадян.

Олександра Суфіянова кореспондент

-Для прискорення роботи в державній реєстраційній службі створили всі умови. В залі постійно працюють інформатори, які консультуюють людей та відповідають на їхні питання. На стінах же висить уся необхідна інформація, яка потрібна під час оформлення документів.

Державна реєстраційна служба працює щодня з дев'ятої ранку до шостої вечора, окрім неділі. Прийом громадян також здійснюється і в суботу, з десятої до шістнадцятої. Що ж до всіляких пропозицій прискорити оформлення майна, то у реєстраційній службі повідомляють, якщо такі будуть надходити, скаржитися до них. А з приводу вже зафіксованих випадків створення штучних черг з подальшим бажанням на цьому заробити — вони звернулися до правоохоронців. 

Олександра Суфіянова