18 Сесія облради

15.11.2012 18:31   -
Автор:

Бюджет на останні місяці дві тисячі дванадцятого року. Доповнення та зміни. На початку засідання сесії облради депутати закцентували увагу на фінансових питаннях. Зокрема, очікується додаткова субвенція з держбюджету. Вона буде розподілена на виплату субсидій, допомогу сім’ям з дітьми, малозабезпеченим родинам, інвалідам дитинства. Частина коштів піде на закупівлю необхідних медпрепаратів для лікарні швидкої та невідкладної допомоги. Передбаченні гроші і для погашення заборгованості з заробітної плати бюджетникам.

Сергій Овсянніков начальник Головного фінансового управління ХОДА

-Облдержадміністрацією за погодженням постійної комісії облради з питань бюджету розподілена додаткова дотація з держбюджету місцевим бюджетам на оплату дотації на оплату праці працівникам бюджетних установ у розмірі 53,2 млн грн.

Та ще залишається борг перед бюджетниками у розмірі півсотні мільйонів гривень. У Кабміні відповідну суму планують виділити до кінця року, каже Сергій Овсянніков.
Після фінансових питань депутати обговорили і екологічні. Зокрема, про надання в оренду підприємствам та фізичним особам земельних угіддь. Та при користуванні ними, наголосили в профільному управлінні, тимчасові власники мають утримувати територію в належному стані.

Сергій Мусієнко начальник обласного управління лісового та мисливського господарства

-Головне завдання цих мисливських, не лісових, а мисливських підприємств для охорони, для відтворення і проведення комплексу заходів для того, щоб збільшити наш тваринний, щоб збільшити поголів*я. І тримати його в оптимальній кількості.

Та слово "Оренда", акцентують увагу депутати — не значить повне володіння територією. За законом України, на надану у тимчасове користування територію люди мають вільний доступ. І при порушенні таких правил, орендарі будуть позбавлятися права володіти землею. Раніше рішення про передачу територій у тимчасове володіння виносили на засіданні районних сесій. Та тепер це буде в компетенції виключно обласної ради.

Сергій Чернов голова Харківської обласної ради

-Это нас ограничит от ошибок, которые могли допускаться при выделении тех или иных массивов. Это обеспечит не только контроль со стороны депутатского корпуса и правоохранителей, но и контроль со стороны общественности, что не маловажно.

Реформування санепідемслужби — також стало темою для обговорення депутатів. В усіх регіонах України вже створено нове комунальне підприємство "Профдезінфекція", розповідають фахівці. А СЕС — ліквідована. Та депутати Харківщини вважають, що такий процес відбувся досить швидко. І новостворене підприємство поки не може виконувати своїх прямих обо*язків.

Сергій Чернов голова Харківської обласної ради

-Это и контроль за нашими водоёмами, и за качеством пищи, и обработка помещений помещений, территорий общественного пользования и т.д.

Новостворене підприємство зможе запрацювати не раніше грудня, каже Сергій Чернов. А ще матиме скорочений штат фахівців.

Володимир Святаш заступник голови постійної комісії обласної ради з питань охорони здоров'я, материнства і дитинства та соціального захисту населення

-Фактически на поверку остаётся только 10% наших сотрудников, которые естественно не смогут осуществлять тот гос санитарный надзор, на который государство законом в своё время принятым ВС возложило проведение всех этих мероприятий.

Тож депутати облради направили до Кабміну звернення. У ньому — попросили не квапитися із реорганізацією Санепідемслужби. І враховуючи думку фахівців, переглянути це рішення на черговому засіданні урядовців.

Олена Завгородня Євгеній Дроботов Харьковские Известия