150 тисяч харків’ян залишились без житла – відбудова Харкова триває (відео)

27.02.2023 13:52   -

За рік повномасштабного військового вторгнення РФ зруйнувала у Харкові 5 000 будинків, 500 з них не підлягають відновленню. Попри щоденні обстріли у місті наразі відбудовано 135 будинків, 66 з них зі значними пошкодженнями. Відновлення триває, допомогу готові надати і міжнародні партнери. Про це Ігор Терехов розповів в ефірі телемарафону.

150 тисяч харків’ян наразі перебувають без даху над головою – масштаби пошкоджень житлового фонду у місті величезні.

ІГОР ТЕРЕХОВ ХАРКІВСЬКИЙ МІСЬКИЙ ГОЛОВА
Дуже багато руйнацій, які нанесли нам російські агресори і більш ніж 5 тисяч будинків, які зруйновані, 500 з них зовсім не можна відновити.

Протягом 2022 вдалося відремонтувати 135 будинків, зазначив мер Харкова. При цьому 66 з них мали дуже значні пошкодження. Відновлення міста  продовжується і в цьому році, підкреслив Ігор Терехов.

ІГОР ТЕРЕХОВ ХАРКІВСЬКИЙ МІСЬКИЙ ГОЛОВА
Ми не зупиняємось. Ми реконструйовуємо, відновлюємо, це стосується  всіх районів Харкова, і найбільш постраждалого – це Північна Салтівка.

Звісно ж, що коштів міського бюджету не вистачить на повномасштабне відновлення Харкова. Свою допомогу наразі готові надати багато міжнародних партнерів, зазначив Ігор Терехов.

ІГОР ТЕРЕХОВ ХАРКІВСЬКИЙ МІСЬКИЙ ГОЛОВА
Ми получаємо потужну допомогу з офісу Президента, Володимира Зеленського, нам виділяють певні кошти, але це ж цього теж не достатньо, і що стосується відбудови міста Харкова, я веду переговори з міжнародними інституціями, міжнародними банками. Передусім це Європейський інвестиційний банк, банк реконструкцій і розвитку, міровой банк. Крім цього у нас дуже багато міжнародних партнерів, які теж хочуть приєднатися до нас і допомагати місту Харкову.

Мер Харкова акцентував увагу також на тому, що сьогодні міська влада ретельно планує і розраховує, що, як, і в які строки відбудовувати. Складають наразі і генеральний план міста. До речі, Харків – єдине місто в Україні, яке вже планує післявоєнне відновлення. Потужна робота з відбудови Харкова триває і не припиняється ні на день.

ОСТАННІ НОВИНИ: