14 грудня — День ліквідатора на ЧАЕС

14.12.2012 17:24   -
Автор:

Олександра Суфіянова кореспондент

-Чотирнадцяте грудня — день вшанування ліквідаторів наслідків аварії на Чорнобильській АЕС. Саме в цей день 26 років тому офіційно повідомили про зведення саркофагу над зруйнованим в результаті вибуху четвертим енергоблоком атомної електростанції.

Більше шестисот п'ятдесяти тисяч людей брали участь у ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС. Серед них було понад  дванадцять тисяч харківян. Євген Качалов і досі пам'ятає, як протягом двох місяців працював у небезпечній зоні. У складі хімбригади він знезаражував розташовані неподалік від реактору будинки.

Євген Качалов ліквідатор наслідків аварії на ЧАЕС

-Обмывали, вычищали, мыли. Я вам хочу сказать, вот стоит кафе "Ромашка", которое находилось за третим энергоблоком и Московская химбригада моет стены, а наша химбригада во вторую смену моет крышу. Вот такие вещи у нас были.

На Харківщині подвиг ліквідаторів ЧАЕС вшанували, поклавши квіти до пам"ятника.

Світлана Горбунова-Рубан заступник Харківського міського голови з питань охорони здоров'я та соціального захисту населення

-Я хочу сегодня поздравить чернобыльцев с праздником. У них сегодня праздник, шесть лет назад был подписан об этом указ Президента, и мы в этот день должны чевствовать наших чернобыльцев, должны поздравлять их с этим праздником, должны благодарить их за то, что они подарили нам жизнь.

З нагоди дня вшанування ліквідаторів — чорнобильцям вручили почесні грамоти та відзнаки.

Олександра Суфіянова, Віктор Ноздрачов, Харьковские Известия.