12 липня відкладіть рукоділля подалі: прикмети та заборони в церковне свято

11.07.2023 16:08   -

12 липня в церковному календарі – день пам’яті святих апостолів Петра і Павла.

Трохи історії: Святий Петро, був братом Андрія Первозванного. Жив у Вифсаїді та був рибалкою та прийнявши боже благословіння, став проповідником. Святий апостол Петро написав два Соборних посилання. Апостола приговорили до розп’яття за проповіді християнства за наказом імператора Нерона.

Апостол Павло був язичником, та якось його осяяло божественне світло, і почав він проповідувати. Помер Павло також мученицькою смертю в Римі. Там йому відсікли голову мечем за проповіді християнства.

Так Петро і Павло стали для християн святими мучениками, А день їх смерті – релігійним святом. Цього дня в давнину дотримувались багато забобонів.

Жінкам забороняли займатися рукоділлям, тому що всі вироби вийдуть невдалими.

Не можна сваритися, лаятися та лихословити.

Не дозволено також вживати спиртні напої.

А ще серед наших предків існувало чимало цікавих прикмет на 12 липня: 

Якщо 12 липня ясно — весь рік буде гарна погода;
на Петра і Павла дощить, значить погана погода протримається ще 40 днів;
випала вранці роса — до спекотного дня;
хмари пливуть на небі проти вітру — чекайте на дощову погоду;
припинила співати вже зозуля, зима буде ранньою, якщо все ще співає — осінь затягнеться.

Щодо розваг та традицій цього дня, то 12 липня в давнину молодь проводила весь час на вулиці, а господині пекли особливий хліб. Петра і Павла здавна вважають покровителями рибалок, тому часто в цю дату йшли до озера чи іншої водойми. Було прийнято готувати і страви з риби.

Також цього дня віряни закінчують Петрів піст.

А ще вважалося за велику честь носити імена Святих. Тим паче, малюків, що народилися 12 липня частіше називали Павлом чи Петром. Казали, що їх доля обов’язково буде особливою, А життя пройде під покровительством Святих.

Цікаво, що 12 липня щедре на свята:

12 липня святкують Всесвітній день бортпровідника цивільної авіації. Також це – День різнокольорових очей та День паперового пакета.))

І хоча ці дати не є державними святами, але вони важливі для суспільства, адже привертають увагу до проблем і потреб людства.

ОСТАННІ НОВИНИ