Європарламент закликав чинити тиск на МОК через скандальне рішення, щодо російських та білоруських спортсменів

19.02.2023 12:09   -
Європарламент засуджує рішення МОК допустити російських та білоруських спортсменів до Олімпійських ігор

У резолюції Європейського парламенту, яка була затверджена напередодні річниці повномасштабного вторгнення російських інтервентів в Україну, питання допуску російських та білоруських спортсменів до міжнародних змагань було винесено окремим пунктом. Про це повідомляє спортивна редакція Харьковских известий.

Більшістю голосів депутати Європарламенту підтримали резолюцію, щодо російської агресії в Україні, яка складається з 30 пунктів. В тому числі, парламентарі Європи вкотре засудили нещодавнє рішення Міжнародного олімпійського комітету (МОК) дозволити російським і білоруським спортсменам виступати на великих міжнародних змаганнях, включаючи кваліфікацію до літніх Олімпійських ігор у Парижі 2024 року, хоч і під нейтральним прапором.

Це суперечить багатогранній ізоляції росії та білорусі й буде використовувався обома режимами цих країн в пропагандистських цілях. Закликаємо держави-члени та міжнародне співтовариство чинити тиск на МОК, щоб скасувати це рішення, яке є ганьбою для міжнародного світу спорту, і прийняти подібну позицію щодо будь-яких інших спортивних, культурних чи наукових заходів, – йдеться зокрема у резолюції Європарламенту.

Нагадаємо, що наприкінці січня Міжнародний Олімпійський комітет оголосив, що за певних умов допускає повернення спортсменів з рф та білорусі до міжнародних змагань. Це рішення отримало гучну критику в адресу МОК, як в Україні, так і в багатьох країнах ЄС.

Раніше ми повідомляли, що із закликом не допускати атлетів з рф та білорусі до міжнародних змагань зверталися також Президент України Володимир Зеленський та депутати Верховної Ради України.


Також ми розповідали, що олімпійський чемпіон з Харкова Віктор Рубан вважає російських та білоруських спортсменів боягузами.