Росіянам та білорусам продовжили санкції у ще одному олімпійському виді спорту

24.04.2023 09:58   -
Росіянам та білорусам продовжили санкції у ще одному олімпійському виді спорту
Фото: BWF

Всесвітня федерація бадмінтону (BWF) не прийняла до уваги нові рекомендації Міжнародного Олімпійського комітету і вирішила залишити в силі відсторонення російських і білоруських спортсменів від участі в будь-яких міжнародних турнірах під своєю егідою. Про це повідомляє спортивна редакція «Харьковских известий».

В офіційній заяві Всесвітньої федерації бадмінтону зазначається, що така позиція відображає головний намір BWF зберегти цілісність змагань з бадмінтону та забезпечити безпеку всіх спортсменів.


BWF відсторонила російських та білоруських бадмінтоністів від міжнародних змагань ще у березні минулого року, тобто на початку повномасштабної війни в Україні, яку розв’язала росія за підтримки білорусі. І наразі в організації не бачать підстав, аби вносити корективи у це рішення.

«Ми визнаємо нещодавні запропоновані рекомендації Міжнародного олімпійського комітету, згідно з яких спортсмени з росії та білорусі потенційно можуть повернутися до змагань, якщо міжнародні федерації ухвалять таке рішення. І ми також усвідомлюємо, що в деяких видах спорту можлива їх мирна та безпечна участь.
Однак, з огляду на ризики для гравців та заходів, які можуть виникнути внаслідок поновлення участі росіян та білорусів, а також задля пояснення складних критеріїв їх допуску від МОК, їхні можливі наслідки, включно з умовами олімпійської кваліфікації та потенційної участі в Олімпіаді-2024, BWF не переконана що зараз є задовільні підстави для скасування дискваліфікації російських і білоруських гравців.
BWF продовжує висловлювати непохитну підтримку народу України та українській бадмінтонній спільноті, і ми рішуче засуджуємо вторгнення в Україну, яке суперечить основним цінностям BWF та нашому прагненню до збереження миру», – відзначається у заяві Всесвітньої федерації бадмінтону.


Слід також відзначити, що незважаючи на останні рекомендації Міжнародного олімпійського комітету, санкції проти спортсменів з країн-агресорів у світі зокрема продовжили у легкій атлетиці, футболі, волейболі, баскетболі та хокеї.

Також нагадаємо, що питання допуску росіян та білорусів до міжнародних змагань було одним з ключових і в нещодавній особистій зустрічі Президента України Володимира Зеленського та мера міста-господаря наступних літніх Олімпійських ігор Анн Ідальго.

ОСТАННІ НОВИНИ