Міжнародний Паралімпійський Комітет розриває стосунки з рф та білоруссю

17.11.2022 18:18   -
LONDON, ENGLAND – AUGUST 28: Agitos, The Paralympic logo is seen during 2012 London Paralympics previews on August 28, 2012 in London, England. (Photo by Julian Finney/Getty Images)

Міжнародна спільнота продовжує відокремлюватись від країн-агресорів, які розв’язали війну в Україні. На цьому тижні представників рф та білорусі вирішив позбутися й Міжнародний Паралімпійський Комітет, який прийняв рішення призупинити членство паралімпійських комітетів цих країн. Про це повідомляє спортивна редакція Харьковских известий.

Рішення було прийнято на Генеральній Асамблеї Міжнародного Паралімпійського комітету (МПК), яка відбулася в столиці Німеччині – Берліні. За призупинення членства росіян проголосували делегати 64 країн світу (39 були проти), призупинення членства білоруського паралімпійськго комітету підтримали 54 делегати (45 – проти).


До речі, від початку повномасштабного вторгнення російських загарбників на територію України, Міжнародний Паралімпійський комітет одразу зайняв принципову позицію, щодо недопущення спортсменів рф та білорусі до змагань під своєю егідою. В тому числі, обидві країни були відсторонені від зимових Паралімпійських ігор, які відбулися у березні цього року в Пекіні. Проте призупинити членство цих країн МПК міг лише на Генеральній Асамблеї, що й було зараз зроблено. Своє рішення у Міжнародному Паралімійському комітеті пояснили «нездатністю росії та білорусі дотримуватися членських зобов’язань у відповідності до Конституції Міжнародного паралімпійського комітету».

Обидві країни матимуть право на подання апеляції. Однак, якщо апеляцію буде відхилено, поновити членство обох організацій у комітеті матиме право лише чергова Генеральна Асамблея МПК. Її наступне зібрання має відбутися тільки восени вже 2023 року. Таким чином, з великою долею ймовірністю, можна сказати, що паралімпійці рф та білорусі, як мінімум на рік, будуть перебувати у тотальній світовій ізоляції і не братимуть участі у найбільших міжнародних змаганнях серед спортсменів з обмеженими фізичними можливостями. Заслужений повний бан за криваві амбіції двох явно психічно неврівноважених диктаторів, які багато російських та білоруських спортсменів відкрито підтримали.

Також нагадаємо, що раніше до повного бойкоту російських і білоруських спортсменів, навіть у нейтральному статусі, закликали й українські паралімпійці. Вони виступили з відповідною заявою національних паралімпійських збірних команд України з літніх та зимових видів спорту, до складу яких, до речі, входять й чимало харківських провідних спортсменів-паралімпійців.