За державну зраду затримали колишнього начальника УСБУ в Харківській області

12.09.2022 11:40   -
Новини Харківщини: Затримано за держзраду ексначальника СБУ Дудіна

За процесуального керівництва прокурорів Офісу Генерального прокурора на підставі ухвали слідчого судді затримано колишнього начальника Управління Служби безпеки України в Харківській області Романа Дудіна. Про це повідомляють Харьковские известия.

Йому повідомлено про підозру у державній зраді та самовільному залишенні місця служби, вчиненому в умовах воєнного стану (ч. 1 ст. 111, ч. 5 ст. 407 КК України).

За даними слідства, 24 лютого 2022 року підозрюваний за власною ініціативою почав працювати на шкоду обороноздатності і державній безпеці України. Він не забезпечив виконання функцій та завдань, покладених на УСБУ в області та вчинив багатоетапні дії, направлені на усунення Голови Харківської обласної військової адміністрації від виконання обов’язків.

Окрім того, як співробітник-військовослужбовець СБ України, будучи у підпорядкуванні командувача угруповання військ «Харків», самовільно залишив місце служби та незаконно перебував за межами Харківської області.

Підозрюваний усунувся від виконання бойових розпоряджень командувача і не організував контррозвідувальну і контрдиверсійну діяльність УСБУ в Харківській області. Він також не забезпечив участь підрозділу в обороні м. Харкова у складі сил угруповання військ «Харків».

Раніше ми повідомляли про те, що екс-глава СБУ у Харківській області Роман Дудін звернувся до президента Зеленського.