У Харкові за хабарі оформлювали інвалідність чоловікам призовного віку — СБУ (фото)

10.05.2023 11:13   -
У Харкові оформлювали інвалідність призовникам за хабарі

Співробітники СБУ викрили та блокували у Харкові функціонування протиправної схеми безпідставного оформлення інвалідності II чи III групи за хабарі. Про це повідомляють Харьковские известия.

Встановлено, що організаторкою незаконних оборудок була 50-річна співробітниця комунального закладу охорони здоров’я “Обласний центр медико-соціальної експертизи”. За гроші жінка організовувала процес медичного супроводження “клієнтів” у профільних медичних установах Харківської області, а також оформлення відповідної документації комісіями МСЕК.

В окремих випадках, зловмисниця забезпечувала заочне оформлення статусу інваліда “під ключ” – із видаванням посвідчення. В цьому випадку замовнику взагалі не потрібно було відвідувати медичні та експертні установи – документи про проходження лікування, медичні висновки та висновки медико-соціальної експертної комісії фальсифікувалися у повному обсязі.

Вартість послуг становила від 2 до 5 тисяч доларів США в залежності від терміновості і “складності” оформлення.

За попередніми оцінками оперативників СБУ, цією протиправної схемою могли скористатися понад 200 осіб.

“Клієнтами” зловмисників переважно були чоловіки, які мали намір ухилитися від проходження військової служби та отримати можливість виїзду за кордон. Також були особи, які прагнули безпідставно отримувати пільги та виплати, що призначаються особам з інвалідністю.

Співробітники СБУ затримали організаторку під час одержання від однієї з замовниць частини обумовленої суми – 1 000 доларів США.

Читайте нас у Facebook, Telegram, Instagram та дивіться наші відео в YouТube

Під час санкціонованих обшуків за місцем роботи, мешкання та в автомобілі фігурантки виявлено фальсифіковану медичну документацію, а також грошові кошти в національній та іноземній валюті на загальну суму понад півмільйона гривень.

За матеріалами СБУ організаторці протиправних оборудок повідомлено про підозру за ознаками ч. 2 ст. 369-2 Кримінального кодексу України (зловживання впливом).

Тривають слідчо-оперативні дії для встановлення усього кола службових осіб, причетних до функціонування корупційної схеми, а також громадян, які скористалися незаконними послугами.

ОСТАННІ НОВИНИ