Торгівля дітьми та сурогатне материнство: Під підозрою — клініки у Харкові та Києві (фото)

03.08.2023 12:59   -
Торгівля дітьми та сурогатне материнство: Під підозрою — клініки у Харкові та Києві

Правоохоронці викрили масштабну схему переправлення новонароджених дітей за кордон під прикриттям сурогатного материнства. Організатори схеми — керівники медичних клінік у Харкові та Києві. Про це повідомляють Харьковские известия.

За даними слідства, до складу злочинної організації входило 12 осіб. Організатори схеми – керівники медичних клінік, які надають послуги у сфері репродуктивної медицини у Києві та Харкові. Інші учасники – працівники цих клінік, менеджери, адміністратори та адвокат.

“Під прикриттям програми сурогатного материнства за грошову винагороду підозрювани здійснювали продаж новонароджених дітей іноземним громадянам, які проживають в країнах, де заборонено сурогатне материнство”, – йдеться в повідомленні Офіса Генерального прокурора.

За новонароджену дитину клієнти сплачували від 50 до 70 тис євро, з яких 12 тис євро – плата сурогатним матерям. Жінок, які погоджувалися стати сурогатними матерями, підшуковували на території Харківської області.

Читайте нас у Facebook, Telegram, Instagram та дивіться наші відео в YouТube та TikTok.

Встановлено факти незаконного переміщення за кордон 8 немовлят та попереджено спробу вивозу за кордон ще однієї дитини під час дії воєнного стану. Перевіряється інформація щодо близько 40 фактів переміщення новонароджених дітей з України за кордон в порушення законодавства.

Наразі 12 учасникам злочинної організації повідомлено про підозру у торгівлі дітьми, затримано в порядку ст. 208 КПК України пʼятьох осіб.

ОСТАННІ НОВИНИ