Російські окупанти пошкодили на Харківщині найбільший в світі радіотелескоп (відео)

28.10.2022 12:42   -
Новини Харкова: Окупанти пошкодили найбільший в світі радіотелескоп

Під час окупації на території дослідної радіоастрономічної обсерваторії імені Семена Брауде у селі Волохів Яр в Чугуївському районі знаходилися російські військові. Вони пошкодили обладнання та зруйнували будівлі. Про це повідомляють Харьковские известия.

Знаходились окупанти на території станції кілька місяців. Рили окопи, влаштували огневу позицію, а коли втекли, покинули чимало боєприпасів та все розграбували. А головне – пошкодили український Т-подібний радіотелескоп 2-ї модифікації.

«Навіть не хочеться показувати розбиті вікна. А ось маємо катастрофу з національним надбанням, найбільшим у світі радіотелескопом декаметрових довжин хвиль УТР-2 та телескопом «Гурт», що будувався до недавнього часу. За допомогою УТР-2 понад пів століття вчені спостерігали за Сонцем, Юпітером, спалахами та грозовою активністю на Сатурні, відслідковували космічну погоду, вивчали віддалені галактики, шукали екзопланети…», – зазначив науковий співробітник Радіоастрономічного інституту Національної академії наук України Михайло Сидорчук.

Слідчі разом з криміналістами за процесуального керівництва Чугуївської окружної прокуратури Харківської області провели огляди місць подій. Зафіксували наслідки руйнувань та зібрали докази перебування військових росії на території установи.

Інформація внесена до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ч. 1 ст. 438 (порушення законів та звичаїв війни) Кримінального кодексу України.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Російська пропаганда у школах Харківщини: Тараса Шевченка записали у російські діячі