РГК заявляє про рейдерське захоплення АТ “Харківміськгаз”

17.03.2023 14:31   -
Газова компанія "Харківміськгаз" заявляє про рейдерське захоплення

Регіональна газова компанія заявляє про рейдерське захоплення акціонерного товариства «Харківміськгаз». Відповідна заява була розміщена сьогодні, 17 березня 2023 року на офіційній сторінці компанії в Фейсбук. Про це повідомляють Харьковские известия.

Представники компанії зазначили в заяві, що під приводом проведення обшуку за допомогою силовиків НАК «Нафтогаз України» в особі ДАТ «Чорноморнафтогаз» завела на підприємство критичної інфраструктури менеджерів. Ці менеджери були призначені нелегітимно зміненими членами наглядової ради підприємства.

“Діючі акціонери АТ «Харківміськгазу» не змінились. Вони обрали наглядову раду на зборах акціонерів ще в 2021 році згідно з законом «Про акціонерні товариства», і законно змінити наглядову раду можна лише в той самий спосіб – тобто зборами акціонерів.

Натомість управитель АТ «Харківміськгаз» – ДАТ «Чорноморнафтогаз» – не скликав і не проводив збори акціонерів, а змінив наглядову раду, а потім і правління АТ «Харківміськгаз» своїм одноосібним рішенням. Тому зміна наглядових рад і правління відбулась в нелегітимний спосіб. Діючі акціонери будуть доводити це в судах”, – наголосили в АТ “Харківміськгаз”.

Це вже третє рейдерське захоплення підприємства критичної інфраструктури з початку року в Україні і друге – в Харківській області.

“По-перше, процес концентрації газорозподільних компаній у вертикально інтегрованій компанії НАК «Нафтогаз України» – це ігнорування зобов’язань, взятих на себе Україною при вступі в Європейське енергетичне співтовариство і при подачі заявки кандидата на вступ до ЄС.

По-друге, це ігнорування інтересів споживачів газу і збільшення ризиків для безпеки газопостачання. Адже в галузь на керівні посади залучають людей з сумнівною репутацією або з відсутністю досвіду роботи в галузі”, – повідомили у товаристві.

На посаду голови правління АТ «Харківміськгаз» запропоновано Вадима Данієляна, який працював заступником голови Луганської, а потім – Харківської ОДА. Зазначається, що раніше він жодним чином не був пов’язаний з газовою галуззю та енергетикою, а спеціалізувався на дорожньому будівництві.

“По-третє, колектив компанії не заслуговує на таке ставлення з боку держави через рік після початку повномасштабної війни. Адже 1513 співробітників щоденно забезпечують стійкість газових мереж і відновлюють їх після ворожих руйнувань. Завдяки цьому розподіл газу відновлено в 133 тис. домогосподарств міста. Без газу залишаються лише зруйновані або покинуті домівки. Газорозподільна система Харкова зазнала руйнувань на суму 1,1 млрд грн”, – підсумували в заяві.

Поступове захоплення акціонерним товариством «НАК «Нафтогаз України» ринку розподілу газу через власні дочірні підприємства під брендом «Газмережі» нівелює всі реформи газового ринку, які були здійснені впродовж останніх 7 років. Якщо Нафтогазу вдасться втілити свої наміри, газовий ринок України буде закритий для інших гравців, що стане непереборною перепоною для його лібералізації і розвитку конкуренції.

Нагадаємо, АТ «Харківгаз» заявляв про спробу рейдерського захоплення. Відповідна заява була розміщена 16 січня 2023 на офіційній сторінці компанії в Фейсбук.

ОСТАННІ НОВИНИ

Читайте нас у Facebook, Telegram, Instagram та дивіться наші відео в YouТube та TikTok.