Прокурори через суд повернули до бюджету Харкова півмільйона гривень

19.06.2023 15:05   -
Прокурори через суд повернули до бюджету Харкова півмільйона гривень

Земельна ділянка загальною площею понад 1 га по вул. Олександра Шпейєра у м. Харкові незаконно використовувалась виробничо-комерційним підприємством. Про це повідомляють Харьковские известия.

Східний апеляційний господарський суд задовольнив позовну заяву керівника Новобаварської окружної прокуратури м. Харкова в інтересах держави в особі Харківської міської ради до виробничо-комерційного підприємства щодо стягнення безпідставно збережених коштів за використання земельної ділянки без правовстановлюючих документів на землю.

Встановлено, що у власності Харківської міської ради перебувала земельна ділянка загальною площею понад 1 га по вул. Олександра Шпейєра у м. Харкові. 

Проте підприємство використовувало земельну ділянку для експлуатації та обслуговування нежитлової будівлі без виникнення права власності/користування та без державної реєстрації цих прав у відповідності до ст. ст.125, 126 Земельного кодексу України на неї, а також без сплати коштів за землю в передбаченому законодавством розмірі. 

Тобто відбувся факт безпідставного збереження коштів у розмірі орендної плати за рахунок Харківської міської ради. Ця сума сягає майже пів мільйона гривень. 

Читайте нас у Facebook, Telegram, Instagram та дивіться наші відео в YouТube та TikTok.

Вказані порушення стали підставою для звернення прокурора до суду. Проте Господарський суд Харківської області відмовив прокурору у задоволенні позову.  

На рішення обласною прокуратурою було подано апеляційну скаргу, яка задоволена. Рішення суду першої інстанції скасовано. 

На цей час органами прокуратури вживаються заходи, спрямовані на забезпечення виконання судового рішення.

ОСТАННІ НОВИНИ