На Харківщині трьох колаборантів оголосили в розшук

21.12.2022 16:40   -
Новини Харківщини: Прокуратура оголосила в розшук 3 колаборантів

Суд задовольнив клопотання Дергачівської окружної прокуратури Харківської області та надав дозвіл на проведення спеціального досудового розслідування у трьох кримінальних провадженнях за фактами колабораційної діяльності. Про це повідомляють Харьковские известия.

Як повідомлялось раніше, прокуратура встановила трьох колаборантів, які під час окупації смт Козача Лопань працювали у «народній міліції».

41-річний чоловік та 36-річна жінка обрали для себе шлях співпраці з окупантами. Посаду у псевдоміліції колаборанти обрали собі також однакову — «тимчасово виконуючий обов’язки дільничного інспектора». Їм заочно повідомили про підозру за фактом добровільного зайняття посади в незаконному правоохоронному органі, створеному на тимчасово окупованій території (ч. 7 ст. 111-1 КК України).

Читайте також: Поліцейському-колаборанту з Ізюма загрожує 15 років в’язниці

Третій підозрюваний — 33-річний чоловік також пішов на співпрацю з окупантами та погодився обійняти посаду «тимчасово виконуючого обов’язки начальника» так званої «народної міліції» у смт Козача Лопань. Крім того, він відбирав у людей автомобілі, зброю, боєприпаси, сільськогосподарську техніку та інше майно на потреби російської армії. Йому заочно повідомили про підозру за двома статтями: за фактом колабораційної діяльності (ч. 7 ст. 111-1 КК України) та за фактом пособництва державі-агресору (ч. 1 ст. 111-2 КК України).

Наразі всіх трьох колаборантів оголошено у розшук.

Ухвали про проведення спеціального досудового розслілування у вказаних кримінальних провадженнях винесено слідчими суддями Дергачівського районного суду Харківської області.

Раніше ми повідомляли про те, що затримано чоловіка, який у 2014 році піднімав російський прапор над Харківською міською радою.