На Харківщині сільський голова добровільно пішов на співпрацю із ворогом

13.05.2024 18:10   -
На Харківщині сільський голова добровільно пішов на співпрацю із ворогом

Керівник Харківської обласної прокуратури заочно повідомив про підозру сільському голові Курилівської сільської територіальної громади за фактом колабораційної діяльності (ч. 5 ст.111-1 КК України). Повідомляє Iнфосiтi.

Підозрюваний набув повноважень сільського голови з дня проведення І сесії VIII скликання Курилівської сільської ради, яка відбулась у грудні 2020 року і, відповідно, на момент початку повномасштабного вторгнення рф в Україну очолював орган місцевого самоврядування.

За даними слідства, під час силового захоплення збройними силами рф Куп’янського району підозрюваний добровільно вирішив працювати на ворога. У липні 2022 року він обійняв посаду «и. о. начальника Куриловского территорального отдела» в окупаційній адміністрації.

Колаборант організовував роботу відділу, зокрема забезпечував виплату заробітної плати підлеглим працівникам у російських рублях і підписував службові документи. Крім того, він приймав документи від місцевих мешканців щодо виплати так званої «матеріальної допомоги» від рф і надавав їм консультації.

Після деокупації підозрюваний втік на непідконтрольні території і наразі переховується від слідства, вирішується питання щодо оголошення його у розшук.

Процесуальне керівництво здійснює Куп’янська окружна прокуратура Харківської області, досудове розслідування — Куп’янський РВП ГУНП в Харківській області за оперативного супроводу Управління СБУ в Харківській області.

ОСТАННІ НОВИНИ

Читайте нас у Facebook, Telegram, Instagram та дивіться наші відео в YouТube та TikTok.