На деокупованих територіях Харківщини СБУ знайшла списки колаборантів (фото)

15.09.2022 14:20   -
Новини Харківщини: СБУ знайшла список колаборантів на деокупованих територіях

За останні дні після деокупації Харківської області СБУ затримала 16 місцевих колаборантів. 13 з них вже повідомлено про підозри у вчиненні злочинів та 11 обрано запобіжні заходи у вигляді тримання під вартою. Про це повідомляють Харьковские известия.

Загалом у звільнених населених пунктах Харківщини співробітники СБУ провели поглиблену перевірку близько 7000 осіб.

Також у ході оперативних дій на звільнених територіях співробітники СБУ отримали повні списки з установчими даними представників колишньої окупаційної адміністрації та осіб, які співпрацювали з ними.

Крім того, виявлено реєстри «податкової служби» загарбників. До цих «документів» окупанти вносили всі комерційні структури та їх керівників, які фінансували збройну агресію проти України через сплату так званих «податків» до бюджету рф.

Під час слідчих дій за місцями перебування зловмисників вилучено покинуту окупантами «касу» з російськими банкнотами на понад 21 млн руб і документальні матеріали з доказами злочинних дій на користь країни-агресора.

У межах кримінальних проваджень, розпочатих за державну зраду, вчинену в умовах воєнного стану та колабораційну діяльність, тривають досудові розслідування.

Раніше ми повідомляли про те, що в Ізюмі затримали двох зрадниць, які співпрацювали з окупантами.