Колаборантку, яка впроваджувала російську освіту на Харківщині, засудили на 5 років

06.03.2023 17:30   -
Колаборантку з Харківщини засудили за впровадження рососвіти

Прокурори у суді довели, що у місті Балаклія на Харківщині місцева мешканка добровільно погодилась працювати на окупаційну адміністрацію. Про це повідомляють Харьковские известия.

Так, у травні 2022 року колаборантка обійняла посаду «начальника відділу освіти Балаклійського ТУ Ізюмського району Харківської області».

На колективних нарадах жінка повідомляла підлеглим їй директорам навчальних закладів Балаклійської та Савинської ОТГ, що навчальний процес буде здійснюватись виключно на російській мові та за освітніми стандартами рф.

Крім того, «начальниця» видавала накази про прийняття директорів шкіл на роботу та модерувала процес направлення вчителів до російського міста Курськ для проходження перепідготовки за стандартами та програмами рф.

Також псевдоосвітянка надавала вказівки підлеглим вилучити з бібліотек українську літературу та державну українську символіку. Від підлеглих вона вимагала комісійно складати та підписувати відповідні акти.

Читайте нас у Facebook, Telegram, Instagram та дивіться наші відео в YouТube

За підтримання публічного обвинувачення прокурорами Ізюмської окружної прокуратури Харківської області Новомосковський міськрайонний суд Дніпропетровської області визнав винною 45-річну жінку за фактами колабораційної діяльності (ч. 3, ч. 5 ст. 111-1 КК України).

Жінці призначено покарання у виді 5 років позбавлення волі з позбавленням права обіймати посади в органах державної влади, державного управління, місцевого самоврядування чи органах, що надають публічні послуги у сфері освіти строком на 10 років.

Наразі триває строк на апеляційне оскарження.

ОСТАННІ НОВИНИ: