Катування та принижування: спогади жителів деокупованого Ізюма про «руський мир» (фото)

15.09.2022 16:20   -
Новини Харківщини: Війна і окупація в Ізюмі - спогади жителів про "руський мир"

Місто Ізюм, яке з березня 2022 року перебувало під владою російських військових, майже повністю знищене. Житлові будинки, лікарні, школи, дитячі садочки – окупанти не щадили нічого, повідомляють Харьковские известия.

Радник МВС Антон Геращенко розповів, що люди гинули не тільки від катувань та поранень, які отримували під час обстрілів, а й від холоду і нестачі ліків та їжі.

За місяці, проведені в окупації майже кожна родина втратила близьких та рідних. Окупанти безжально ставилися до місцевих: тижнями забороняли виходити на вулицю, катували та принижували.

Під час одного з обстрілів загинув батько Олександра Шевченка. Чоловік чотири дні не міг поховати близьку людину, бо біля будинку стояли військові. Весь цей час тіло померлого лежало на вулиці, а в будинку тремтіла від страху його літня матір. Як тільки солдати відійшли, батька вдалось поховати. Того дня загинули шестеро місцевих.

Місцева мешканка Любов Шамрай, яка у 2014 року очолювала Ізюмську райдержадміністрацію, була депутаткою Ізюмської райради, згадує, як військові «другої армії світу» крали килими і все, що вважали цінним.

“У день визволення міста російські солдати покидали свій одяг, міномети, боєприпаси, переодягнулися в наш одяг і повтікали. Навіть не сказали, що вони відходять”, – вже з посмішкою згадує Любов Шамрай.

Тепер щодня жінка пече пиріжки та готує вареники для військовослужбовців ЗСУ.

Громадяни можуть повідомляти про злочини російської армії до Ізюмського РУП за адресою: Ізюмський район, Донецьке ОТГ, смт Донець, вул. Весняна, 44. Телефон чергової частини: (095) 135-56-62, (095) 156-70-87, (099) 030-00-23, (066) 460-57-86 або на електронну адресу [email protected]

Раніше ми повідомляли про те, що в Балаклії військові рф влаштували катувальні для місцевих жителів.

Також ми писали про те, що мобільні сервісні центри МВС працюють на деокупованих територіях Харківщини.