Припинення вогню. Деокупація. Повернення людей і територій

09.12.2019 09:16   -
Автор:
Переговори очікуються дуже складні. Україна прагне миру на своїй землі саме на своїх умовах. В основі — суверенітет України, повний контроль над кордоном і вибори за українським законодавством лише після повної деокупації.
Припинення вогню. Деокупація. Повернення людей і територій. Саме таким Президент України Володимир Зеленський бачить настання миру в Україні.
Вже відомий графік саміту.
Відповідно до графіка, наданого в Офісі президента, Зеленський прибуде до Єлисейського палацу о 14:55 за місцевим часом (15:55 за Києвом).
О 15:05 запланована зустріч Зеленського з президентом Франції Еммануелем Макроном, а о 15:30 — з канцлером Німеччини Ангелою Меркель.
О 16:00 (17:00 за Києвом) має початися зустріч лідерів країн-учасниць «Нормандського формату», а на 18:45 запланована зустріч з представниками ЗМІ. Узгоджене проведення спільної пресконференції чотирьох лідерів.
Нагадаємо, зустріч лідерів Німеччини, Франції, України та Росії відбудеться в Парижі 9 грудня. Це — перший «нормандський саміт» з осені 2016 року.
Напередодні нормандського саміту у Парижі на Майдані Незалежності у Києві розпочалося віче, яке скликали три політичні сили: «Європейська Солідарність», «Голос» і «Батьківщина». Організатори закликають перед зустріччю «нормандської четвірки» нагадати владі про «червоні лінії»: не поступитися заради припинення війни українським суверенітетом, не проміняти повернення Донбасу на європейське майбутнє країни, не здати в обмін на газову знижку інтереси держави.