Порядок видачі витягів з Державного реєстру актів цивільного стану громадян

03.07.2015 07:48   -
Автор:
Витяг з Реєстру про реєстрацію народження дитини може видаватися її батькам та усиновлювачам незалежно від віку дитини, а також опікунам, піклувальникам, адміністрації закладу охорони здоров’я, навчального або іншого дитячого закладу, де постійно перебуває дитина. У цьому разі зазначений витяг представникові відповідного закладу видається за умови пред’явлення ним довіреності, паспорта або паспортного документа.
Батькові, матері, усиновлювачеві дитини, які позбавлені батьківських прав, витяг про реєстрацію народження дитини не видається.
Право на отримання витягу з Реєстру мають представники фізичної особи.
Витяг з Реєстру про державну реєстрацію смерті видається:
— другому з подружжя, а також батькам, дітям, братам, сестрам, онукам, дідові, бабі та іншим родичам померлої особи за умови пред’явлення ними паспорта або паспортного документа і документів, що підтверджують родинні чи сімейні стосунки;
— спадкоємцям померлої особи, якщо родинні стосунки та / або право на спадкування підтверджуються документально, за умови пред’явлення паспорта або паспортного документа;
— особі, що згідно з договором особистого страхування життя, укладеним у фінансовій установі, утвореній відповідно до Закону України «Про страхування», є вигодонабувачем, за умови пред’явлення договору, паспорта або паспортного документа;
— особі, що згідно із спадковим договором є вигодонабувачем, за умови пред’явлення договору, паспорта або паспортного документа.
Витяг з Реєстру видається реєстратором незалежно від місця державної реєстрації акта цивільного стану та місця проживання заявника.
Для отримання витягу з Реєстру реєстраторові подається заява, до якої додається документ про внесення плати за видачу витягу з Реєстру, що становить 73 гривні.
Записатись на прийом до відділу можливо через мережу Інтернет в режимі он-лайн на сайті Головного територіального управління юстиції у Харківській області.
Міністерством юстиції України розпочато проведення масштабної оптимізації своєї структури. Зокрема, рішенням Кабінету Міністрів України 21 січня 2015 року ліквідовано Державну виконавчу та Державну реєстраційну служби. Разом з тим функції, виконання яких забезпечували зазначені служби, продовжують існувати. Приймаючи рішення про ліквідацію служб Кабінет Міністрів України установив, що їх правонаступником є Міністерство юстиції України. Відтепер Міністерство юстиції України забезпечуватиме реалізацію державної політики у сферах: організації примусового виконання рішень судів та інших органів (посадових осіб); з питань державної реєстрації актів цивільного стану;
з державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень; з державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців; з державної реєстрації договорів комерційної концесії;
з питань реєстрації (легалізації) об’єднань громадян, інших громадських формувань, статутів фондів загальнообов’язкового соціального страхування, якщо їх реєстрація передбачена законами; з державної реєстрації друкованих засобів масової інформації та інформаційних агентств як суб’єктів інформаційної діяльності.
Очікуються зміни в порядку реалізації повноважень з державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, державної реєстрації речових прав на нерухоме майно.
Проектом закону пропонується передбачити скорочення термінів надання адміністративних послуг у сфері державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, удосконалення інформаційної взаємодії між Єдиним державним реєстром юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців та інформаційними системами органів державної влади, а також документами в електронній формі.
Начальник Червонозаводського відділу ДРАЦС РС ХМУЮ Т. А. Вдовіна