Зруйновані та пограбовані окупантами аптеки: як лікують пацієнтів в Ізюмі (фото)

23.09.2022 17:40   -
Новини Харківщини: Як лікують пацієнтів в деокупованому Ізюмі

Для надання медичної допомоги населенню в деокупованому Ізюмі об’єднали лікарів «первинки» і вторинної ланки. Про це повідомляють Харьковские известия.

В Ізюмі, де система охорони здоров’я постраждала найбільше, вдалося об’єднати лікарів різних ланок медицини. У центральній частині міста зруйновано міську амбулаторію загальної практики – сімейної медицини №1, проте працює Центральна міська лікарня Піщанської Богоматері. Частина її приміщення постраждала від ворожих обстрілів, зокрема зруйноване хірургічне відділення та кабінет КТ. Попри це, в лікарні вже обладнали нову хірургічну палату, терапію тощо.

В іншій частині Ізюма, де мешкає значно більше населення, розташовані поруч стаціонар міської лікарні та міська амбулаторія загальної практики – сімейної медицини №2. Там у відділеннях неврології, терапії, кардіології, гінекології надають амбулаторно-поліклінічну допомогу 42 співробітники об’єднаної медустанови.

Департамент охорони здоров’я вже передав необхідні хірургічні набори, інсулін, препарати для кардіології тощо, людям безкоштовно надавалися знеболювальні та проти застудні ліки. Також допомогу з медикаментами надають Всесвітня організація охорони здоров’я і «Червоний Хрест».

Аптеки в Ізюмі майже всі зруйновані та пограбовані окупантами. У найближчі два тижні планується відновити роботу 3 аптек.

На координаційній раді медики вирішили питання екстреної госпіталізації до Харкова пацієнтів, які потребують термінового лікування. Вцілому пункт екстреної невідкладної допомоги відновив роботу. Хоча окупанти й позбавили місцеву «екстенку» транспорту, медики все одно навали допомогу населенню. Також тут зберегли прапор України і тепер він майорить біля закладу.