Встановити додаток «Дія» та зареєструватись у програмі «Є-підтримка» допомогають у ЦНАПах Харкова

17.02.2022 17:08   -
Новини Харкова: У ЦНАПах допомогають містянам

Ще наприкінці минулого року до ЦНАПу та його територіальних підрозділів стали звертатись харків’яни, щоб встановити додаток «Дія», згенерувати та роздрукувати COVID-сертифікати, отримати гроші за програмою «Є-підтримка». Наразі тенденція набирає обертів, повідомляють «Харьковские известия».

Для отримання вказаних послуг з 15 листопада минулого року до центрів Харкова звернулося понад 1000 громадян.

«Усвідомлюючи гостроту та актуальність ситуації, що склалася, епідеміологічний стан, періодичну тенденцію зростання кількості випадків інфікування СOVID-19, адміністратори ЦНАПів не можуть залишатися осторонь та долучаються до підтримки та допомоги кожному громадянину, – зазначила директор Департаменту адміністративних послуг та споживчого ринку ХМР Вікторія Китайгородська. – Тому, наші адміністратори допомагають харків’янам, які пройшли вакцинацію, з генерацією СOVID–сертифікатів, інформують про види цих сертифікатів, способи їх отримання. Також визначають помилки генерування сертифікату та шляхи їх виправлення. Допомагають подавати заяву на отримання грошової допомоги від держави «Є-підтримка».

Нагадаємо, вказаний сервіс надається у центрах у карантинний період без попереднього запису на прийом.

Директор Департаменту розповіла, що можна скористатися послугами Центрів доступу до цифрових можливостей, які розташовані в центральному ЦНАПі (Гімназійна набережна, 26) та в Регіональному центрі послуг (проспект Тракторобудівників, 144). Там обладнані робочі місця в доступному просторі, за допомогою яких можливо не тільки згенерувати, а ще й роздрукувати СOVID-сертифікат з QR-кодом. Таким чином, адміністратори ЦНАПів не тільки надають адміністративні послуги, а й навчають відвідувачів отримувати послуги самостійно.

Працівники ЦНАПів зазначають, бувають випадки, коли до них звертаються вакциновані літні люди без наявності смартфону. Цей факт значно ускладнює процес генерації сертифікату. Та вихід все одно є. Таких людей фахівці реєструють спочатку за наявності банківської картки у онлайн-банкінгу, потім не зі смартфону, а через стаціонарний комп’ютер за допомогою електронного цифрового ключа на порталі «Дія» проводять реєстрацію. Процес тривалий, але в результаті людині роздруковують паперовий сертифікат з QR-кодом.

Нажаль отримати виплати у розмірі 1000 грн за програмою «Є-підтримка» власникам кнопкового телефону не вдасться, але фахівці подейкують, найближчим часом у законодавстві плануються зміни, і ще більше вакцинованих харків’ян зможуть отримати гроші і витратити за призначенням.

Нагадаємо, єСмартфон: кто получит и что это будут за телефоны.